back

У Міноборони підбили підсумки 2018 року та визначили основні пріоритети діяльності на цей рік

01-02-2019 | 11:00

Минулий рік був надзвичайно складним. Це був рік викликів, загроз і агресії Російської Федерації проти Військово-Морських Сил ЗС України та в цілому проти України. Але це також був рік прийняття стратегічних рішень.

На цьому вчора, 31 січня, наголосив Міністр оборони України Степан Полторак під час засідання Комітету реформ Міністерства оборони України, підбиваючи підсумки 2018 року.

– До таких рішень я відношу прийняття Закону України «Про національну безпеку України», який чітко визначив пріоритети і завдання перед сектором безпеки і оборони щодо необхідності реформування. Цей Закон закріпив перехід Збройних Сил України до стандартів НАТО та здійснив незворотні зміни в секторі безпеки і оборони, – зазначив Міністр оборони України.

Степан Полторак підкреслив, що зміни до Конституції України чітко визначили всім органам влади завдання щодо необхідності і пріоритетності набуття членства в НАТО. Він зауважив, що торік Росія значно підняла градус агресивної політики в Азовському морі, здійснивши агресію проти Військово-Морських Сил України в Керченській протоці. Саме загроза відкритої агресії проти держави стала основним фактором, який вплинув на прийняття рішення щодо введення правового режиму воєнного стану, що дало можливість підвищити рівень готовності України до захисту своєї території.

– Ми значно збільшили кількість військ на загрозливих напрямках. Провели певні заходи щодо підвищення можливостей ЗС України. Крім того, значно підвищили рівень підготовленості резервів, які в разі необхідності були готові до застосування, – повідомив Міністр.

Також Степан Полторак визначив основні пріоритети діяльності Міністерства оборони України на 2019 рік. Їх п’ять. Це системоутворюючі елементи оборонної реформи, на яких мають зосереджуватися зусилля всіх – як у Збройних Силах, так і в Міністерстві оборони та підпорядкованих структурах.

Перше – це ефективний оборонний менеджмент, що передбачає цілісну діяльність демократичного цивільного контролю та нової військової системи управління згідно з принципами НАТО. У цьому контексті Міністр оборони звернув увагу керівництва Генерального штабу на необхідність у цьому році завершити формування нової системи управління.

Другим пріоритетом Степан Полторак назвав оборонне планування на засадах спроможностей, яке поєднано з бюджетними процесами в державі на середньострокову перспективу.

Третє – оборонні закупівлі: за імпортом – закордоном з новими повноваженнями Міністерства. І в Україні – на засадах нових правил з урахуванням норм відповідних європейських стандартів і протоколів.

За словами керівника оборонного відомства, четвертим пріоритетом є оптимізована структура Збройних Сил з носіями конкретних оперативних спроможностей.

– Це стосується ефективного використання людського потенціалу та матеріальних ресурсів шляхом удосконалення організаційної структури Збройних Сил України, раціонального співвідношення чисельності органів військового управління, бойових частин, частин забезпечення, установ та організацій, – зауважив Міністр.

П’ятим пріоритетним напрямом Степан Полторак назвав інтегровану систему цивільно-військових спроможностей нашої держави для захисту національних інтересів, яка передбачає комплексне використання політичних, дипломатичних та військових засобів.

 

За матеріалами Управління комунікацій
та преси Міністерства оборони України