back

У Чернігові презентували видання «Україна – Німеччина: міжнародні відносини»

30-01-2019 | 16:09

Збірник містить наукові праці про вихід України на міжнародну арену сто років тому, досягнення молодої української дипломатії, встановлення дипломатичних контактів з Німеччиною та іншими країнами.

У його основі – матеріали доповідей з міжнародної конференції «Україна та Німеччина: міждержавні відносини в 1918-1924 рр.», яка торік проходила в Києві, Чернігові та Тростянці. У виданні представлені напрацювання вчених з України, Австрії, Білорусі, Німеччини та Туреччини. Висвітлюються передумови укладення та значення Берестейського мирного договору, заснування українських представництв за кордоном, дипломатичних місій іноземних держав в Україні, біографії окремих вітчизняних та зарубіжних дипломатів. До збірника ввійшли матеріали з історії становлення білоруської державності, зв’язків України з Австро-Угорською та Османською імперіями. Також окреслені інші питання відносин з країнами Західної та Східної Європи впродовж ХХ століття.

У презентації видання, яка відбулася сьогодні, 30 січня, взяли участь науковці, представники органів влади, закладів освіти і культури, громадські діячі та журналісти.

Як виникла ідея, хто працював над збіркою – присутнім розповів директор Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій, кандидат історичних наук Володимир Бойко.

Пряма мова Володимира Бойка:

Книга містить 34 статті. Окрім публікацій українською мовою, у збірці також розміщені матеріали німецькою, англійською та білоруською.

Тираж видання складає 400 примірників, які будуть розповсюджені серед бібліотечної мережі Чернігівщини, а також передані навчальним закладам і окремим науковим установам. Крім того, в електронному вигляді збірка розміщена у вільному доступі на сайті Сіверського інституту регіональних досліджень за посиланням.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
 з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації