back

Державні нагороди — видатним українцям. Серед них — наш славетний земляк Левко Лук’яненко.

23-01-2019 | 09:42

Президент Петро Порошенко з нагоди Дня Соборності України та 100-річчя проголошення Акту злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки відзначив високими державними нагородами видатних українців, які самовіддано долучилися до будівництва Української держави.

Орденом Свободи посмертно Глава держави нагородив Левка Лук’яненка та Мирослава Поповича. Нагороди отримали дружини видатних українців.

— Їхні імена назавжди увійшли в історію нашого народу як приклади незламності духу, сили духовної, вірності Україні. Вічна їм пам'ять. Глибока повага і шана – їхнім родинам, — зазначив Президент.Велика честь від імені держави вручити сьогодні нагороди, якими вшановано видатних українців, які стояли біля витоків незалежності України, і подякувати тим безумовним моральним авторитетам нашої нації.

Державними нагородами відзначено також видатних науковців та митців, представників медичної галузі та громадських діячів.

У цей дорогий кожному українцю день – День Соборності України, історичний день, коли ми з вами святкуємо сторіччя Дня злуки, я від усього серця дякую вам за спільне творіння нашого рідного дому – рідної України, — звернувся Глава держави до присутніх.

І наше майбутнє – це є наша спільна справа. Бо впевнений, разом – ми сильні. Разом і тільки разом – ми точно переможемо — підкреслив Президент.

Він зауважив, що українці дуже добре вивчили історію столітньої давнини.

Нехай не сподіваються – ми не повторимо тих помилок. Ми не втратимо державу. Ми не втратимо народ. Ми не дозволимо більше, щоб Україна пішла шляхом, коли країна і народ заплатили велику ціну: жертви Голодомору; жертви депортації; жертви шестидесятників; коли за те, що ти є українець тебе запроторювали за грати. — наголосив Петро Порошенко.

Сьогодні ми є великий і єдиний європейський народ і ми пишаємося Україною, — резюмував Президент.

 

За повідомленням прес-служби Президента України.