back

На Чернігівщині минулого року до місцевих бюджетів надійшло майже 5 мільярдів гривень

22-01-2019 | 13:55

За інформацією Головного управління Державної фіскальної служби у Чернігівській області, до місцевих бюджетів усіх рівнів протягом 2018 року надійшло близько 5 мільярдів гривень податків і зборів.

Більше половини надходжень (64% від загальної суми) забезпечено від сплати податку на доходи фізичних осіб. Нагадаємо, що утримується цей податок із доходів у вигляді заробітної плати, від надання майна в оренду, продажу інвестиційних активів тощо.

За рахунок податку на майно сформовано ще 15% дохідної частини бюджетів. Від оподаткування земельних ділянок, житлової та нежитлової нерухомості та транспорту преміум-класу надійшло 734 мільйони гривень.

Єдиного податку на підприємницьку діяльність сплачено майже 665 мільйонів гривень (13% від загальної суми надходжень).

Решта податків становить 8% (податок на прибуток — 50 мільйонів гривень, рентна плата за користування природними ресурсами — 138 мільйонів гривень, акцизний податок від реалізації підакцизної продукції та пального — 153 мільйони гривень, плата за ліцензії на продаж тютюнових виробів та алкогольних напоїв — 19 мільйонів гривень, екологічний податок — 25 мільйонів гривень). 

Чверть надходжень забезпечено установами сфери державного управління, освіти та охорони здоров’я (25%). Також у значних розмірах бюджети територіальних громад поповнили сільськогосподарські (23%) та промислові (15%) підприємства, а також підприємці і громадяни — платники податку на майно (14% усіх сплачених до бюджетів податків). Значно менші суми від сплати податків надійшли до місцевих бюджетів від підприємств торгівлі та громадського харчування (8% доходів місцевих бюджетів), будівельної галузі (1,6%) та лісового господарства (3,3%).

По всіх галузях народного господарства спостерігається зростання надходжень до місцевих бюджетів від сплати податків.

Департамент економічного розвитку
Чернігівської облдержадміністрації