back

Відбулось засідання колегії головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації

30-08-2012 | 15:13

30 серпня під головуванням заступника голови обласної державної адміністрації Олександра Шанойла відбулось засідання колегії головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації, присвячене питанням озимого посіву під врожай 2013 року та виконання положень національної програми «Відроджене скотарство».

Як зазначив Олександр Шанойло, управлінці та аграрії мають працювати над розвитком тваринницької галузі, адже щодалі вона потребує все більших знань для отримання позитивного економічного результату. «Нічого з нічого не буває — це життєва істина, — підкреслив заступник голови облдержадміністрації. — Якщо при веденні скотарства не дотримуватись відповідних технологічних вимог, не вкладати того, що потрібно, то на який результат можна розраховувати».

Чернігівщина дає країні кожну десяту тонну молока, кожна десята українська корова також утримується в нашій області. Проте треба працювати і збільшувати результат, саме цього вимагає національний проект «Відроджене скотарство». Його виконання повинно стати справою професійної честі як заступника голови райдержадміністрації з питань агропромислового комплексу, так і фахівців галузі тваринництва. Стоїть завдання дійти до керівників не лише потужних сільгосппідприємств, а до кожного двору селянина, який має худобу, виробляє харчові продукти тваринного походження, власною працею створює валову продукцію аграрного виробництва.

Стосовно озимого посіву було зазначено, що закладаючи фундамент урожаю наступного року, аграріям треба пам’ятати про необхідні обсяги посівів, а також, що засіяні з осені цього року поля повинні мати місце в сівозміні, наявність якої буде суворо контролюватися з початку 2013 року в контексті дотримання вимог чинного земельного законодавства.

Під час колегії також були підняті питання формування регіональних ресурсів зерна — зробити це вчасно і у повному обсязі. Також йшлося про забезпечення виконання прогнозованих показників розвитку аграрної галузі в поточному році, адже до кінця 2012-го залишилось всього чотири місяці.

Насамкінець було зазначено, що Чернігівщина має величезний незадіяний потенціал і його потрібно використовувати. Але центром, навколо якого має будуватись вся аграрна політика області, сьогодні повинна бути сільська людина, фахівець, її соціально економічний статус.


За повідомленням головного управління
агропромислового розвитку облдержадміністрації