back

Наталія Романова про створення Центру громадського здоров’я: Потрібен комплексний підхід із залученням компетентних експертів

18-01-2019 | 10:02

Представники влади, громадськості та керівники медзакладів області знову обговорювали питання створення Центру громадського здоров’я на Чернігівщині. Цього разу вже зі столичними експертами. Зустріч відбулася вчора, 17 січня, в облдержадміністрації за участі заступника голови Чернігівської ОДА Наталії Романової та першого заступника голови облради Валентина Мельничука.

Консультанти Центру громадського здоров'я МОЗ України презентували модель відповідної системи та схему її фінансування. Вони акцентували на трьох важливих аспектах: створенні центру громадського здоров’я, питаннях майна і коштів, а також залученні інвестицій або приватних партнерів для розвитку.  

Вкотре наголошувалось, що незабаром регіональні лабораторні центри перейдуть на баланс обласних бюджетів. Тож наразі варто детально продумати, як віднайти кошти на їх фінансування. Тому і виникає питання державно-приватного партнерства.

— Ми всі розуміємо необхідність змін та незворотність процесів. Втім, перетворення мають бути безболісними як для населення, так і відповідних структур. Для цього нам потрібні певні маркери, досвід вже ефективно працюючого механізму, — переконана заступник голови ОДА.

Читати також: В області працюють над створенням Центру громадського здоров’я

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації