back

Архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій: Українській церкві потрібні не храми — потрібна єдність вірян

21-12-2018 | 15:37

Тиждень тому відбулася подія, що докорінно змінила хід всієї історії: утворено Православну церкву України. Учасники Об’єднавчого собору окреслили статут та обрали предстоятеля церкви. Ним став Епіфаній (Думенко).

Про хронологію подій та роль собору для українців розповів сьогодні під час прес-конференції Архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій. Детальніше він зупинився і на внесених учора змінах до Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації” щодо назви релігійних організацій (об’єднань), які входять до структури (є частиною) релігійної організації (об’єднання), керівний центр (управління) якої знаходиться за межами України в державі, яка законом визнана такою, що здійснила військову агресію проти України та/або тимчасово окупувала частину території України».

— На жаль, не правильно трактуючи закон, цією темою вже спекулюють. Підстав для хвилювання немає: ніхто не забороняє діяльність російської церкви в Україні. Ми – демократична держава і маємо понад сотню конфесій. Однак, віряни мають право чітко знати, до якої церкви вони ходять. Єдина заборона: релігійні організації, пов’язані з російською церквою, не можуть вести діяльність у структурах ЗСУ та на місцях їх дислокації. І це цілком логічно, — зауважив священнослужитель.

Також архієпископ Чернігівський і Ніжинський наголосив на можливих інформаційних провокаціях:

— Такі випадки вже мали місце на Чернігівщині. Ширяться чутки, що Православна церква України буде забирати приміщення храмів. Наголошую, процес переходу — добровільний і приймається громадою. Українській церкві потрібні не храми, не приміщення, потрібна єдність вірян. Запевняю, що всі таєнства також є дійсними: не треба перевінчуватися чи перехрещуватися. Головне в цій ситуації — зберігати спокій та розсудливість. Не вдаватися до ницих прийомів, що є «зброєю» опонентів, — сказав Євстратій.

На необхідності просвітницької роботи та роз’яснення історичних фактів акцентував і заступник голови релігійної громади святої великомучениці Катерини Андрій Лісовий.

Про реакцію віруючих Чернігівщини детальніше розповів настоятель храму великомучениці Катерини, секретар Чернігівської єпархії Православної церкви України, протоієрей Роман Кіник:

— Чернігову в цьому питанні трохи простіше: обласний центр має храми різних патріархатів. Відтак, віряни мають вибір. Складніше невеликим населеним пунктам з однією церквою.

Процес переходу має бути свідомим та самостійним. Варто зазначити, що з початком російської агресії вірян, які приходять до храму великомучениці Катерини, стало більше. Люди відповідальніше ставляться до свого духовного життя.

 

Принагідно протоієрей Роман Кіник запросив чернігівців приєднатися до щоденної молитви за долю України (храм великомучениці Катерини, початок о 22.00).

 

Департамент інформаційної діяльності та
комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації