back

З нагоди Дня Державного Прапора та 21-ї річниці незалежності України

23-08-2012 | 14:06

23 серпня у м. Батурин Бахмацького району на території Національного історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця» пройшла урочиста церемонія підняття Державного Прапора України та урочистості з нагоди 21-ї річниці незалежності України.

У заході взяли участь голова обласної державної адміністрації Володимир Хоменко, голова обласної ради Анатолій Мельник, генеральний директор будівельної компанії «Дон-Буд», почесний громадянин м. Прилуки Юрій Коптєв, дворазова бронзова призерка з кульової стрільби XXX-их літніх Олімпійських ігор Олена Костевич, делегації з районів та міст області; керівники обласних установ та організацій; депутати обласної ради; представники громадських організацій, політичних партій та релігійних громад, ветерани війни та праці.

Після урочистої церемонії підняття Прапору України, до присутніх звернувся голова облдержадміністрації Володимир Хоменко.

«Синьо-жовтий стяг – разом з Гімном та Гербом України – є одним з найголовніших атрибутів державної символіки нашого народу. Офіційне відзначення Дня Державного Прапора України спрямоване як на вшанування багатовікової історії нашої Вітчизни, так і на виховання поваги, насамперед у нашої молоді, до національних святинь незалежної України», - наголосив Володимир Хоменко.

Він назвав символічним проведення цьогорічних урочистостей у національному історико-культурному заповіднику «Гетьманська столиця», який має колосальне значення для формування історичної свідомості українського народу.

«Відродження в Батурині Національного історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця» як визначної пам’ятки доби Гетьманщини стало незаперечним свідченням поваги наших співвітчизників до славних сторінок вітчизняної історії.

Говорячи про збереження культурних надбань, Глава держави наголосив, що Україна має безцінну культурну спадщину, яка становить невід’ємну частину пам’яті та історії українського народу, яку необхідно зберегти і передати майбутнім поколінням», - зауважив керівник області.

Також він відзначив, що у цьогорічному виступі з нагоди Дня Соборності та свободи Президент України Віктор Янукович зазначив, що від нас великою мірою залежить, яку висоту підкорить Україна у 21-му столітті, наскільки міцну віру в своє право бути на цій землі, у цьому складному, глобалізованому світі ми передамо нащадкам.

Саме тому керівництвом держави взято курс на системну модернізацію країни.

Для Чернігівщини два останні роки були позначені соціально-економічним поступом та стабільністю.

У провідних галузях промисловості області відмічається поступове зростання, відновлено інвестиційну активність. Введено в дію ряд виробничих потужностей. Суттєво зріс обсяг капітельних вкладень в аграрний сектор економіки – запрацювало 7 нових молочних комплексів, збудовано 4 нових елеватори.

Отримано значний приріст загального обсягу продукції сільського господарства. Минулого тижня Президент України Віктор Янукович привітав аграріїв Чернігівщини з намолотом першого мільйону тонн зерна нового врожаю та подякував за самовіддану працю.

За словами Володимира Хоменка, область цього річ очікує перевищити торічне досягнення у 2, 5 мільйонів тонн зерна та отримати рекордний для Чернігівщини урожай зернових.

В області стабілізовано роботу будівельної галузі, успішно реалізуються програми підтримки житлового будівництва. Протягом двох останніх років відкрито 37 дитячих садків у районах області, будуються 6 нових навчальних закладів. «Вважаємо, що досягнення таких результатів стало можливим завдяки поєднанню зусиль органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та громадськості.

Головне ж своє завдання вбачаємо у всебічному покращенні якості життя наших громадян. Поряд з можливістю професійної діяльності з гідною оплатою, це – і отримання якісної освіти, належне медичне обслуговування, забезпечення культурних потреб.

Для вирішення цих завдань нам потрібні єдність та згуртованість усієї громади Чернігівщини, готовність кожного до щоденної наполегливої праці заради зростання добробуту наших людей, кращого майбутнього рідного краю. Нам – громадянам незалежної України – необхідно усвідомити спільні прагнення: бути українцями, бути європейською нацією, жити гідно, у справедливості й мирі. Нам є що робити спільно, щоб належно відповісти на виклики часу й забезпечити гідне місце людини в Українській державі», - наголосив керівник області.

Також він вручив державні нагороди.

Стало доброю традицією під час урочистостей до Дня Незалежності та Дня Державного Прапора України вручати паспорти громадянина України молодим людям.

Володимир Хоменко, Анатолій Мельник та Олена Костевич вручили паспорти одинадцяти 16-річним юнакам та дівчатам Бахмацького району.

З вітальним словом до них звернувся голова обласної ради Анатолій Мельник.

Після урочистої частини відбувся святковий концерт.

Прес-служба облдержадміністрації