back

Нелегальних перевізників можуть позбавити ліцензій

19-12-2018 | 10:51

З нелегальними перевезеннями в області боротимуться комплексно. Про це говорили вчора, 18 грудня, на черговому засіданні відповідної робочої групи. За розпорядженням голови облдержадміністрації від 14 грудня до її складу було включено Вадима Піщура — представника ГО «Центр психолого-соціальної допомоги «Ресурс» та Святослава Смолина — члена Ради ветеранів АТО при Чернігівській міськраді.

Як поінформувала заступник начальника Управління Укртрансбезпеки у Чернігівській області Юлія Полванюк, протягом поточного року складено 642 акти про порушення правил пасажирських перевезень, винесено 728 постанов, сума штрафів за якими перевищує мільйон двісті тисяч гривень. Проте сплачено за цими постановами лише близько десятої частини. Справа в тому, що фірми, які мають ліцензії на перевезення, не мають власного майна, використовуючи можливості оренди та суборенди. У кінцевому підсумку штрафи залишаються лише на папері. Тож щоб якось вплинути на порушників, робоча група запропонувала облдержадміністрації звернутися до Міністерства інфраструктури з проханням позбавити їх ліцензії.

Крім того, було вирішено не відмовлятися від інших заходів, що сприяли б переведенню пасажирських перевезень в області у законне русло. Так, буде продовжено практику рейдів-перевірок, проаналізовано та, по можливості, усунено причини, з яких справи про нелегальні перевезення відхилені судами.

Водночас органам місцевого самоврядування запропоновано затвердити на 2019 рік цільові програми з відшкодування витрат на перевезення пільгових категорій населення. Такі програми, з одного боку, допоможуть зняти соціальну напругу у суспільстві, а з іншого — стануть суттєвою підтримкою автоперевізникам. Адже на сьогодні подібні програми діють лише у 12 районах та містах. До того ж, вони не забезпечують компенсацію витрат на міжміські перевезення, що викликає невдоволення як пільговиків, так і перевізників.

Якщо будемо підходити до розв’язання проблеми комплексно і всі разом, зможемо її позбутися, — наголосила заступник голови облдержадміністрації Наталія Романова, яка керувала роботою засідання. На її переконання, у нелегальних перевізників має бути лише два шляхи: перейти до роботи у правовому полі або припинити діяльність. Перший — значно вигідніший для всіх: пасажирів, самих перевізників та держави.

Департамент інформаційної діяльності та
комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації