back

Уряд представив план дій на 2019 рік

19-12-2018 | 09:00

На засіданні Кабінету Міністрів України Прем’єр-міністр Володимир Гройсман презентував плани Уряду на наступний рік. Голова Уряду визначив п’ять пріоритетів роботи Кабміну: підсилення економічного зростання, ефективне державне управління, підвищення якості життя українців, верховенство права і боротьба з корупцією, забезпечення безпеки і обороноздатності держави.

Економічне зростання через поліпшення бізнес-клімату

Наступного року Уряд продовжить роботу над створенням комфортних умов ведення бізнесу. Оскільки сприятливий бізнес-клімат є головним прискорювачем економічного зростання, збільшення інвестицій та створення нових робочих місць із гідними зарплатами. Перше системне рішення Уряду — «Стоп маски-шоу», розроблений і удосконалений КМУ Закон, що зупиняє вал незаконних обшуків бізнесу силовиками. Урядом було скасовано понад 760 застарілих нормативних актів, що ускладнювали життя бізнесу і відкривали можливості для корупції з боку контролерів.

Уряд і надалі буде знищувати нормативні архаїзми: дерегуляційні засідання планується проводити щоквартально. Головна мета масштабної дерегуляції — встановити чіткі та прозорі правила регулювання підприємницької діяльності, які унеможливлюють будь-який тиск на бізнес.

З 1 січня буде повністю змінено систему перевірок бізнесу. Мета цієї реформи — зробити з контролюючих органів не каральну машину, а консультантів бізнесу, які допомагають запобігти нанесенню шкоди життю та здоров’ю громадян або довкіллю. Нова система передбачає формування індивідуального переліку вимог для кожного виду бізнесу, так званий чек-лист. За таким чек-листом підприємець зможе сам перевірити, чи правильно організований його бізнес. Крім того, він буде чітко знати, що саме перевірятиме і контролер: ревізор не зможе перевірити більше (чи менше), ніж міститься в чек-листі.

На єдиному ресурсі будуть зібрані плани перевірок, вимоги до бізнесу, результати перевірок, санкції і результати оскарження. Відтак, кожний підприємець знатиме, хто і коли має прийти з плановою перевіркою і зможе сам проконтролювати, чи не допущено порушень при її організації.

У 2019 році буде запроваджено єдині рахунки для спрощення сплати податків. Також Уряд ухвалив рішення, яке дало старт реформі ДФС. Цей орган має перетворитися у сервісну службу для бізнесу. Перший крок — розділення ДФС на податковий та митний напрямки.

Ініційований Урядом закон про приватизацію суттєво підвищив інвестиційну привабливість України. Успішний запуск малої приватизації через інтернет-аукціони відкрив доступ до невеликих державних підприємств усім бажаючим. А відтак, став додатковим стимулом для розвитку малого і середнього бізнесу. Малу приватизацію буде продовжено і наступного року.

Уряд також підтримуватиме створення індустріальних парків у країні. Це дозолить відкривати нові підприємства, створювати нові робочі місця і новий якісний конкурентний український продукт. Увагу буде приділено тому, щоб створити спеціальну систему роботи з інноваціями.

Уряд планує збільшити частку фермерських господарств до 10%

Уперше в новітній історії фермерство закріплене Урядом як пріоритетний напрямок аграрної підтримки, а фермерські господарства визначені як основа сільського розвитку. Розвиток фермерства дозволить наситити продуктами внутрішній ринок, що позитивно впливатиме і на ціни. Тому Уряд поставив завдання збільшити частку фермерів в аграрному виробництві. Для цього буде вдосконалено державну підтримку фермерів. У бюджеті-2019 закладено більше одного мільярда гривень на розвиток фермерських господарств.

Також наступного року будуть продовжені програми підтримки тваринництва. Аграрні господарства зможуть отримати дотацію на кожну молочну корову, а громадяни, в чиїх господах народились телята, отримають на кожного по 2 500 гривень, якщо вигодують його до 1 року. Вже зафіксовано перші ефекти цих програм підтримки: динаміку поголів’я стабілізовано, а середній надій на корову зріс на 2,4%. У 2018 році завдяки такій підтримці в Україні з’явились 25 нових тваринницьких ферм. Наступного року планується ввести в експлуатацію ще 50. Загалом на програми підтримки тваринництва буде виділено 3,5 мільярда гривень.

Уряд продовжить підтримувати розвиток галузі садівництва та виноградарства, компенсуючи 80% вартості посадкового матеріалу. Цьогоріч за державної підтримки сформовано 1 255 га нових насаджень зерняткових, кісточкових, ягідних, горіхоплідних культур та виноградиків. Галузь садівництва та виноградарства — одна з найбільш трудоємних: завдяки її розвитку лише за 12 місяців створено тисячу постійних та 5 тисяч сезонних робочих місць. У 2019 році на фінансування розвитку хмелярства, закладку молодих садів та виноградників буде виділено 400 мільйонів гривень.

На будівництво доріг виділено понад 55 мільярдів

Наступного року Уряд продовжить масштабний ремонт і будівництво доріг. Стабільне фінансування галузі вже дає свої результати: у 2016 році було відновлено 900 км доріг, в 2017-му – понад 2 100 км (це найбільша кількість доріг, відремонтованих за рік із 2005 року). Цього року заплановано якісно відремонтувати до 4 тисяч км автошляхів.

Бюджет-2019 передбачає зростання видатків на дорожнє будівництво на 7,9 мільярда гривень — до 55,6 мільярда гривень, що дозволить збільшити обсяги ремонтних і будівельних робіт. Окрема увага приділена забезпеченню безпеки дорожнього руху. Загалом на відповідні заходи в 2019 році буде витрачено 2,1 мільярда гривень.

Уряд продовжить соціальні реформи

Уряд розпочав будувати в Україні систему якісної освіти. Вже розпочато проект «Нова українська школа». Наступного року буде продовжено створення сучасного освітнього простору для першокласників, що навчатимуться у 2019-2020 навчальному році. У бюджеті на наступний рік на це закладено 1,3 мільярда гривень.

Вітчизняна освіта має бути не тільки якісною, а й допомагати дитині обрати й оволодіти професією. Тому в освітніх пріоритетах Уряду створення сучасних центрів професійно-технічної освіти. На наступний рік подовжено дію програми підтримки таких центрів. Наприкінці наступного року в країні вже працюватиме 125 модернізованих навчально-практичних центрів з сучасним обладнанням за найбільш затребуваними професіями.

Не менш важливе продовження медичної реформи. З цього року почались зміни на первинній ланці медичної допомоги: впроваджується нова система фінансування за принципом «гроші йдуть за пацієнтом». Вже з другої половини 2019 року за направленням сімейного лікаря його пацієнти зможуть пройти безкоштовну діагностику: рентген, УЗД, ехо серця, мамографію тощо. На програму «Безкоштовна діагностика» Уряд виділив 2 мільярда гривень.

Уперше за багато років завдяки стабільному фінансуванню покращується ситуація із забезпеченням ліками, які пацієнти мають отримувати безкоштовно. Наступного року на централізовану закупівлю ліків у бюджеті передбачено 6,6 мільярда гривень, що на 626 мільйонів гривень більше, ніж цьогоріч.

Із наступного року Уряд розпочинає реформу екстреної медичної допомоги, на що передбачено мільярд гривень. Ці кошти будуть спрямовані на закупівлю нових «швидких» із новим обладнанням, створення сучасних диспетчерських, підвищення зарплат працівникам бригад екстреної меддопомоги, які пройдуть додаткове навчання. На побудову оновленої системи первинної медичної допомоги в бюджеті-2019 передбачено 15,2 мільярда гривень.

Володимир Гройсман, Прем’єр-міністр України: «Будемо продовжувати реформу децентралізації. Ми вже пройшли перший етап: є нові ОТГ, нові бюджетні відносини. Але цього недостатньо, щоб завершити процес децентралізації і захистити її. Тому оголошуємо новий етап реформи. У 2020 році маємо завершити процес об’єднання і формування ОТГ, а також уніфікувати систему адміністративно-територіального устрою.

Захистити реформу децентралізації — це є абсолютно принципово. Мова йде про зміни до Конституції. Ми будемо ініціювати зміни в частині місцевого самоврядування. Я вважаю, що наступного року це можливо буде закріпити».

 

Департамент інформації та комунікацій з громадськістю
Секретаріату Кабінету Міністрів України