back

На Чернігівщині розпочалися сьомі «Розумовські зустрічі»

13-12-2018 | 13:08

Близько 80 учасників — науковців, освітян, представників органів влади, громадськості, в тому числі з Білорусі, Польщі та майже всіх областей України — зібралися сьогодні у Чернігові на традиційну міжнародну науково-практичну конференцію «Розумовські зустрічі». Захід організований Сіверським центром післядипломної освіти спільно із Сіверським інститутом регіональних досліджень за підтримки Фонду Ганса Зайделя та сприяння Чернігівської ОДА й облради.

Формат сьомих «зустрічей» дещо змінили: від звичних секційних засідань перейшли до панельних дискусій з використанням скайп-зв’язку з іншими регіонами і країнами.

Цьогоріч до обговорення здобутків та проблем реформи місцевого самоврядування в України, концептуальних підходів та успішних практик розвитку сільських територій долучилися заступник голови Чернігівської ОДА Наталія Романова, перший заступник голови обласної ради Валентин Мельничук, президент Національної академії державного управління при Президентові України Василь Куйбіда, перший заступник голови Національного агентства України з питань державної служби Володимир Купрій.

— Для кожного з нас такий захід — унікальна можливість обмінятися теоретичними знаннями та набутим досвідом. У тому числі проаналізувати процес децентралізації як незворотну складову реформування всієї державної системи. Адже є як позитивні, так і проблемні моменти, — зазначила Наталія Романова.

Втім, упродовж дня фахові експерти дискутуватимуть не лише з приводу децентралізації. Мова йтиме і про досвід та перспективи розвитку транскордонного співробітництва в рамках політики ЄС «Східне партнерство», а також стосовно проблем у реформуванні системи навчання працівників органів влади.

Завтра «Розумовські зустрічі» продовжаться у Ніжині. Там учасники конференції не тільки обговорять значення історико-культурного капіталу як чинника місцевого та регіонального розвитку, а й ознайомляться з облаштуванням історичної частини міста.

Напрацьовані матеріали увійдуть до чергового збірника наукових праць «Розумовські зустрічі».

 

 

Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації