back

В Україні розпочинається новий етап децентралізації

06-12-2018 | 09:22

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман оголосив новий етап реформи децентралізації, який дає поштовх для розвитку України.

Реформа децентралізації — найуспішніша реформа в Україні. І так вважають не тільки авторитетні міжнародні експерти, а й жителі громад, які відчули на собі всі переваги децентралізації. Але є ризики для найважливішої реформи країни, тож завершити об’єднання громад слід до 2020 року.

На Форумі місцевого самоврядування Володимир Гройсман представив новий етап децентралізації, що зміцнить місцеве самоврядування і дасть поштовх для подальшого розвитку України.

Для цього треба затвердити новий адміністративно-територіальний устрій, збалансувати фінансові ресурси і повноваження громад, законодавчо закріпити права і можливості об’єднаних громад.

 

 

Основні кроки нового етапу децентралізації:

– завершити створення ОТГ до червня 2020 року. Ресурси місцевого самоврядування будуть відповідати їх повноваженням;

– ефективна система адмінтерустрою — трирівнева: громада, район, регіон (АРК; 24 області; міста Київ, Севастополь; ~ 100 районів; ~1600-1800 громад);

– зміни до Конституції, які закріплять права місцевого самоврядування. Інститут префектів, який представляє державну владу в регіонах;

– наступні місцеві вибори у 2020 році мають пройти на новій адміністративно-територіальній основі.

 

 

Володимир Гройсман, Прем’єр-міністр України: «Система, створена сьогодні, — ефективна з точки зору нової якості послуг на території громад. Люди підтримують реформу. Потрібно працювати над незворотністю перетворень, не забуваючи про посилення відповідальності влади на місцях і про контроль процесів, що відбувається.

Треба захищати реформу. Конституція дає такий захист, дає поштовх для створення можливостей розвитку кожної громади. Ми пройшли 5 років реформи успішно. Наступні роки мають стати ривком розвитку регіональної економіки і покращення життя людей».

 

Департамент інформації та комунікацій з громадськістю
Секретаріату Кабінету Міністрів України