back

Запровадження нових ДБН зможе повернути втрачені можливості людям з інвалідністю

04-12-2018 | 11:20

У Мінрегіоні під головуванням Президента України Петра Порошенка відбулася всеукраїнська нарада з питань створення безперешкодного середовища для осіб з інвалідністю. Глава держави наголосив, що важливим фактором доступності є універсальний дизайн або розумне пристосування об’єкта чи послуги.

За підрахунками міжнародних експертів, проектуючи об’єкти з урахуванням принципів універсального дизайну, на доступність у середньому витрачається декілька відсотків, а іноді й один відсоток від вартості об’єкта будівництва. Пристосування ж введеного в експлуатацію об’єкта може коштувати 25, 30 і навіть 40% вартості об’єкта.

— Закликаю всіх, хто збирається проектувати та будувати, задуматися зараз над цими цифрами — 1% чи 25-40%. При чому я хочу наголосити, що відмова в розумному пристосуванні — це дискримінація великої кількості людей, що є абсолютно неприйнятним. Це порушення норм Конвенції, що також є неприйнятним для України як цивілізованої європейської держави, — наголосив Петро Порошенко.

Президент підкреслив, що сьогодні Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України займає проактивну позицію у питаннях забезпечення безбар’єрності та доступності. Так, Мінрегіоном розроблено нові державні будівельні норми «Інклюзивність будівель і споруд», що стануть практичним інструментом реалізації державної політики в архітектурно-будівельній сфері.

У свою чергу, Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко зазначив:

— Сьогодні в Україні понад 2,6 мільйона осіб з інвалідністю. Якщо порівнювати 2006 рік, коли перші ДБН щодо створення комфортного середовища для осіб з інвалідністю містились на 7 сторінках, та 2018 рік — результат колосальний: понад 88 сторінок ґрунтовного документу з послідовною маршрутною картою.

Якщо ДБН зі створення комфортного середовища для осіб з інвалідністю, розроблені 2006 року, носили рекомендаційний характер, то відтепер нові норми стають обов’язковими. Вони охоплюють практично всі категорії осіб зазначеної категорії: маломобільні групи, людей з проблемами зору, слуху, порушеннями нервової системи. Кожен крок і зміна відбувалася тільки за однієї мети — повернути втрачені можливості.

Урядовець підкреслив, що всі ДБН, які сьогодні приймаються щодо вулиць і доріг, закладів освіти, регулювання містобудівної діяльності, враховують доступність і безбар’єрність осіб з інвалідністю.

— Завдяки роботі «Фонду Порошенка» і Першої леді України Марини Порошенко сьогодні вже створені медіатеки, ресурсні кімнати, інклюзивно-ресурсні центри. Ці зміни відбулися практично за рік. До розробки і впровадження нових ДБН залучено велику урядову команду та громадськість. Але для нас також важливі й зміни в законодавстві щодо належного фінансування проектів з безбар’єрності. Тож розраховую на ініціативність парламенту щодо якнайшвидшого прийняття якісних законодавчих і правових норм щодо осіб з інвалідністю, — наголосив Геннадій Зубко.

 

За інформацією прес-служби Віце-прем’єр-міністра України