back

У полі зору служби зайнятості — люди з інвалідністю

03-12-2018 | 10:32

Сьогодні, 3 грудня, світова спільнота відзначає Міжнародний день людей з інвалідністю. Ця дата — не свято, а нагода оцінити та переосмислити ставлення до однієї з найбільш вразливих категорій громадян.

За словами директора обласного центру зайнятості Лідії Падалки, повернення до продуктивної праці якомога більшої кількості громадян, зокрема й людей з інвалідністю, підвищення їх конкурентоспроможності та мотивації до легальної зайнятості — одне з головних завдань профільної служби. Адже враховуючи сучасні тенденції ринку праці, складну демографічну ситуацію в регіоні та активізацію міграційних процесів, питання відновлення та збереження трудових ресурсів наразі доволі актуальне.

Робота для людей з інвалідністю — це не тільки засіб існування, а, насамперед, шанс відчути себе потрібними. Тому акцент служби зайнятості: потрібно зробити максимально можливе, щоб такі громадяни інтегрувалися в суспільство і стали повноправними його членами.

— Упродовж січня-жовтня цього року на обліку в службі зайнятості області перебували 1218 людей з інвалідністю, з них 322 особам знайдено роботу, — зазначила Лідія Падалка. — Зокрема, троє громадян працевлаштовані на нові робочі місця завдяки компенсації роботодавцям єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, четверо започаткували власну справу, скориставшись виплатою допомоги по безробіттю одноразово.

Відтак, громадяни цієї категорії успішно працюють операторами або машиністами (кочегарами) котельні, охоронниками, підсобними робітниками, водіями, сторожами, слюсарями-ремонтниками. Є й непоодинокі приклади працевлаштування на керівні посади або посади, що потребують вищої освіти чи відповідної кваліфікації. Наприклад, колишні безробітні особи з інвалідністю наразі працюють заступниками директора, начальниками відділів, бухгалтерами, інженерами, медсестрами, вихователями та вчителями тощо. Або ж самі є підприємцями. Так, успішно розвивається бізнес колишнього ніжинського безробітного, який торік за сприяння служби зайнятості започаткував власну справу з виробництва та постачання готових страв і взяв на роботу 6 працівників. А цього року в Добрянці Ріпкинського району людина з інвалідністю, ставши підприємцем, відкрила два приватні музеї: Будинок старообрядництва та музей із колекцією порцелянових ляльок та ялинкових прикрас.

Крім того, 41 людину з інвалідністю залучено до тимчасової зайнятості, 64 — скеровано на професійне навчання.

З метою формування впевненості у власних силах, подолання психологічних проблем та мотивації до активної трудової діяльності для громадян зазначеної категорії організовуються різні заходи: семінари з техніки пошуку роботи, основ підприємницької діяльності, професійного навчання, тренінги, дні відкритих дверей центрів зайнятості, ярмарки вакансій, презентації роботодавців тощо.

Станом на 1 листопада на обліку в центрах зайнятості області перебувала 441 особа з інвалідністю. Пошук роботи для них триває.

 

За інформацією Чернігівського обласного центру зайнятості