back

Ми — такі, як усі: в Чернігові відбулися урочистості до Міжнародного дня людей з інвалідністю

30-11-2018 | 16:40

Сильних духом і відкритих душею вітали сьогодні в обласному філармонійному центрі фестивалів і концертних програм напередодні Міжнародного дня людей з інвалідністю.

Серед учасників заходу — заступник голови Чернігівської ОДА Наталія Романова, перший заступник голови облради Валентин Мельничук, заступник Чернігівського міського голови Олександр Ломако.

Варто зазначити, що сучасна державна політика України зосереджена на забезпеченні прав людей з інвалідністю задля їх участі в суспільному житті, впровадженні європейських підходів до розв'язання супутніх проблем. Держава бере на себе відповідальність за учасників АТО та операції об’єднаних сил, які ціною свого здоров'я боронили територіальну цілісність країни. В області проживає 286 осіб з інвалідністю цієї категорії. В Чернігові незабаром планують відкрити Центр надання соціальної, медичної та психологічної допомоги учасникам бойових дій, учасникам антитерористичної операції, членам їхніх сімей та членам сімей загиблих воїнів.

Упевнено здобувають перемоги на світових і європейських змаганнях паралімпійці з Чернігівщини, 23 з яких представляють Україну у складі національних збірних команд.

Читати також: Призерів міжнародних змагань з олімпійських видів спорту відзначили в облдержадміністрації

Серед цьогорічних переможців Ігор Нескорених–2018, що пройшли в Австралії, — чернігівець Олександр Гавриленко, учасник бойових дій у Донецькій та Луганській областях.

Читати також: В облдержадміністрації привітали чемпіона Ігор Нескорених

Значна увага приділяється інтеграції дітей з особливими освітніми потребами в соціум. У школах області 275 таких «особливих» дітей (у тому числі 54 першокласники) опановують навчальні предмети у звичайних класах. У поточному році область отримала майже 9 мільйонів гривень з державного бюджету на придбання спеціальних засобів корекції психофізичного розвитку, оплату праці профільним фахівцям та понад два мільйони — на оснащення кабінетів 5 інклюзивно-ресурсних центрів. До речі, на Чернігівщині функціонує 11 таких центрів, у дев’яти закладах загальної середньої освіти області працюють 10 шкільних медіатек.

Читати також: На шляху до рівних можливостей: в Ічні відкрили ресурсний центр для дітей та батьків

Чернігів долучився до переліку міст, що мають унікальні інтерактивні навчальні майданчики: в Обласному молодіжному центрі діє освітня платформа, яка поєднує в собі мистецтво, науку та інновації, — «Арсенал Ідей».

Читати також: Дружина Президента взяла участь у відкритті проекту «Арсенал Ідей. Чернігів»

Ще одна новинка — театротерапія для дітей з особливими потребами в обласному театрі ляльок імені О. Довженка. З листопада тут реалізується проект «Подолання соціально-психологічних бар’єрів інклюзивного середовища за допомогою театрально-мистецьких можливостей сценічних локацій» за підтримки Українського культурного фонду. Відтак, до сценічних процесів в доступній арт-формі залучають самих дітей.

Переймаючись буденними проблемами, ми не повинні забувати про непросту долю людей з вадами здоров’я не тільки цього дня, а постійно. Варто пам’ятати: поруч з нами живуть люди не з обмеженими можливостями, а ті, хто потребують нашої підтримки та уваги, — зазначила Наталія Романова.

Провідним закладом реабілітації не лише на Чернігівщині, а й в Україні є центр комплексної реабілітації дітей з інвалідністю «Відродження». Тут минулого року вперше в Україні стартував пілотний проект «Паліативна допомога дітям з інвалідністю з невиліковними прогресуючими хворобами психоневрологічного профілю». Відділення паліативного догляду вже відкрито і на базі Ніжинського дитячого будинку-інтернату.

До слова, учасники заходу могли оглянути виставку робіт образотворчого і декоративно-ужиткового мистецтва, авторами яких є люди з інвалідністю, а також обласну фотовиставку «Я — такий, як ти». За словами завідувача відділу інтернатних закладів та інклюзивного навчання обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського Людмили Зленко, цьогоріч надійшло більше 300 робіт. Зокрема, активну участь беруть вихованці Чернігівського навчально-реабілітаційного центру № 2.

— За допомогою фотомистецтва п’ятий рік поспіль прагнемо довести і продемонструвати всім, що діти з особливими потребами нічим не відрізняються від інших, — зазначила волонтер із 20-літнім стажем Регіна Гусак, вона ж директор згаданого центру. — Завдяки потужній інформаційній кампанії люди починають сприймати цих діток як рівних. Цьому також сприяє проведення подібних заходів, як сьогоднішній.

 

За багаторічну сумлінну працю, значний особистий внесок у вирішення питань захисту прав та інтересів людей з особливими потребами та з нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю Почесною грамотою облдержадміністрації нагороджено:

ЗУБРИЦЬКУ Людмилу Петрівну — директора Чернігівського учбово-виробничого підприємства Українського товариства глухих;

РЕПТЮХА Ігоря Миколайовича — спортсмена-інструктора Українського центру з фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт»;

ТЕРНОВСЬКУ Оксану Миколаївну — керівника гуртка «Моделювання іграшок-сувенірів» Чернігівського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді, волонтера Чернігівського міського громадського об’єднання інвалідів «Шанс».

Подяку голови облдержадміністрації оголошено:

АНІКІНІЙ Марії Миколаївні — секретарю незрячого фахівця Чернігівської територіально-первинної організації Українського товариства сліпих;

БІБІК Олені Іванівні — начальнику організаційно-методичного відділу Чернігівського регіонального центру з фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт»;

БУЛКО Надії Михайлівні — вихователю комунального закладу «Березнянський навчально-реабілітаційний центр» Чернігівської обласної ради;

ГОЛОБУРДІ Аркадію Івановичу — голові правління Чернігівської міської громадської організації «Союз інвалідів від трудового каліцтва та професійного захворювання»;

ОЛЕШКО Антоніні Іванівні — медичній сестрі відділення медико-соціальної реабілітації Бобровицького територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг);

РУДЕНЧИК Валентині Аполосівні — сестрі медичній комунальної установи «Обласний центр комплексної реабілітації дітей з інвалідністю «Відродження» Чернігівської обласної ради;

СОКОЛОВУ Юрію Юрійовичу — волонтеру Чернігівського міського громадського об’єднання інвалідів «Шанс»;

ЯНГЕЛЬ Валентині Андріївні — члену громадської організації «Чернігівська обласна організація Всеукраїнської організації «Союз осіб з інвалідністю України»;

Колективу Любецького психоневрологічного інтернату (директор — СОЛОХНЕНКО Олександр Анатолійович).

 

Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації