back

На Чернігівщині стягнули майже 138 мільйонів гривень аліментів

29-11-2018 | 13:43

Про це повідомили на засіданні профільного регіонального штабу в управлінні юстиції області. Зазначена сума вдвічі більша, ніж 2017 року. За словами керівника управління юстиції у Чернігівській області Олега Трейтяка за тиждень державні виконавці стягують близько 6 мільйонів.

Загалом на Чернігівщині з майже 15 тисяч виконавчих документів по аліментам погашено заборгованість в повному обсязі по 1224.

Керівник філії державної установи «Центр пробації» в Чернігівській області  Євгеній Скалюн акцентував увагу саме на проблемах з виконанням рішень судів про накладення на адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисних робіт. Найголовніше те, що органи місцевого самоврядування досі не визначили місць, де такі порушники змогли б відпрацьовувати борги. Зокрема це стало проблемою для Мени, Корюківки та Ніжина.

У Чернігові відповідне рішення виконкому міської ради є, однак є й умова – підприємства, установи та організації мають погодитись прийняти до праці таких осіб та мати вільні робочі місця. Однак законодавство не передбачає встановлення органами місцевого самоврядування будь-яких додаткових норм права по організації суспільно корисних робіт.

Варто зазначити, двоє з дев’яти боржників по аліментам, яким тимчасово обмежено право користуватися вогнепальною мисливською, пневматичною та іншими видами зброї, вже сплатили кошти.

Нагадаємо, що 6 лютого 2018 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів».

За інформацією Головного територіального управління юстиції
у Чернігівській області