back

На Чернігівщині запалили свічки пам’яті

24-11-2018 | 17:11

Голодомор — помста за свободу. Історики пояснюють: Сталін організував геноцид, щоб покарати українців за незалежність 1917–1921 років.  

Цьогоріч 24 листопада Україна та світ під час жалобних заходів вшановує пам’ять убитих Голодомором 1932–1933.

Жертвами страшної політичної волі тоталітарних правителів стали мільйони наших співвітчизників.

Понад 360 тисяч з них — з Чернігівщини. На сумнозвісні «чорні дошки» були занесені 4 райони області, повністю або частково — 4 міста, 20 селищ і сіл.

Як символ невмирущої пам’яті та сили українського народу громада Чернігівщини також запалила священні вогники на майданчику біля П’ятницької церкви та схилила голови під час загальноукраїнської хвилини мовчання.

У заході взяли участь заступник голови ОДА Наталія Романова, перший заступник голови обласної ради Валентин Мельничук, заступник Чернігівського міського голови Олександр Ломако.

— Масштаби трагедії важко осягнути. Вченим так і не вдалося точно встановити кількість жертв — правду про Голодомор більшовики приховували довго й ретельно, чимало документів знищили безповоротно. Проте, пам’ять народу кати знищити не змогли. Ми памятаємо про все. І ці нестерпно болючі спогади допомагають нам усвідомити, яку безмежно дорогу ціну сплатили українці за право бути собою, — наголосила Наталія Романова.

Заупокійну літію відправив Архієпископ Чернігівський та Ніжинський – керуючий Чернігівською єпархією Української Православної Церкви Київського Патріархату – Євстратій.

Опісля учасники меморіального заходу рушили пам’ятною ходою до знаку «Борцям за волю і незалежність України».

 

 

 

Раніше цього ж дня в Обласному молодіжному центрі відкрилася виставка інформаційно-просвітницьких стендів про злочин Голодомору, підготовлена Українським інститутом національної пам’яті. Виставка експонуватиметься в обласному центрі до 5 грудня, а по тому ще 7 місяців — у всіх районних центрах та містах обласного значення Чернігівщини.

Експозицію презентував молоді співробітник Українського інституту національної пам’яті Сергій Горобець.

 

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації