back

У Києві проходить конференція країн Східного партнерства

22-11-2018 | 16:45

Понад 400 представників органів державної влади та місцевого самоврядування, асоціацій місцевих органів влади та інші зацікавлені сторони з Азербайджану, Білорусі, Вірменії, Грузії, Молдови та України, а також представники Європейської комісії з’їхалися до столиці України на конференцію «Муніципалітети — за стале зростання». Мета – обговорити перспективи підтримки ЄС сталого розвитку на місцевому рівні та дослідити зв'язок між кліматом, енергетикою та економічним розвитком.

Крім того, учасники конференції матимуть нагоду підбити підсумки реалізації ініціатив Європейського Союзу для країн Східного партнерства «Угода мерів» та «Мери за економічне зростання», котрі й організували цей дводенний захід.

До роботи долучився Віце-прем’єр-міністр — Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

Від Чернігівщини участь у конференції бере директор Департаменту економічного розвитку ОДА Олександра Хомик.

Довідково. Угода мерів – Схід — це провідна ініціатива, започаткована ЄС. Вона охоплює місцеві та регіональні органи влади, які беруть на себе добровільні зобов’язання підвищувати енергоефективність та нарощувати використання відновлювальних джерел енергії на своїх територіях. Підписанти Угоди прагнуть скоротити власні викиди СО2 щонайменше на 30% до 2030 року, таким чином сприяючи розвитку екологічно орієнтованої економіки та підвищенню якості життя.

Чернігівська обласна державна адміністрація є територіальним координатором Угоди мерів – Схід і забезпечує стратегічне керівництво та технічну підтримку муніципалітетів, які її підписали.

Усього в області 12 підписантів Меморандуму із вказаним проектом. Зокрема, це 4 міста обласного значення (Чернігів, Ніжин, Прилуки та Новгород-Сіверський), 5 малих міст (Сновськ, Мена, Носівка, Городня та Корюківка) та 3 селища міського типу (Варва, Сосниця, Короп).

Крім того, місто Мена стало переможцем грантового конкурсу в рамках програми Європейської Комісії «Демонстраційні проекти Угоди мерів», що фінансується із фондів Європейського Союзу. Загальний бюджет проекту становить 638 тисяч євро. Мета проекту — підвищення ефективності використання електроенергії, значна економія енергоресурсів, покращення стану освітленості вулиць.

 

 

Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації