back

Різьбяр по дереву з Чернігова отримав орден «За заслуги»

14-11-2018 | 15:08

Майстер з художнього різьблення по дереву, Заслужений майстер народної творчості України Андрій Каменецький нагороджений орденом «За заслуги» ІІІ ступеня. Нагороду він отримав згідно з Указом Президента України за значний особистий внесок у розвиток національної культури і мистецтва та з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва. Окрім цього, різьбяру призначено дворічну державну стипендію, яку отримують видатні діячі культури і мистецтва (Указ № 359).

Андрій Каменецький, створюючи декоративні тарелі, ковші, баклаги, кухлі, барила та скрині, трансформує образи і сюжети української міфології, фольклору, народної обрядовості. Тим самим він продовжує споконвічні традиції українського різьбярства. У доробку майстра – серія робіт із використанням елементів Чернігівського стилю давньоруських часів (проект «Художнє дерево Сіверщини»).

Окрім того, Андрій Каменецький оформив Музей гетьманської слави в палаці гетьмана Кирила Розумовського в Батурині. Його окремі роботи зберігаються у Чернігівському історичному музеї, Батуринському історико-культурному заповіднику «Гетьманська столиця», Історичному музеї Б. Хмельницького в Чигирині Черкаської області.

Незмінна робота й одночасно захоплення майстра понад 20 років – керівництво гуртком художнього різьблення в Обласному центрі народної творчості.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації