back

Сезон грипу починається. Як діяти?

09-11-2018 | 09:31

За прогнозами Всесвітньої організації охорони здоров’я, сезонні застудні інфекційні захворювання – грип та інші ГРВІ – циркулюватимуть в Україні до травня 2019 року. Передбачається, що найактивнішими будуть штами грипу (А)«Мічиган», (А)«Сінгапур», (В)«Колорадо». Вважається, що саме від «Сінгапуру» українці не мають імунітету, адже протягом минулих років він «відвідував» Україну впродовж незначного періоду часу. У разі появи згаданого штаму в Україні, він може призвести до важкої пневмонії та високої захворюваності літніх людей, дітей та тих, хто має хронічні недуги.

На Чернігівщині з 1 листопада розпочався моніторинг перебігу епідемічного сезону щодо застудних захворювань. Так, за повідомленням офіційного сайту Чернігівського обласного лабораторного центру МОЗ України, нині ситуація із захворюваністю відповідає середньорічному рівню, характерному для цієї пори року. Захворюваність на грип та ГРВІ по області на 40% нижча за епідемічний поріг, по Чернігову – на 47,7%.

Єдиним дійовим захистом від грипу є профілактична вакцинація, – стверджує завідувачка інфекційного відділення Чернігівської міської лікарні № 2, головний позаштатний інфекціоніст Управління охорони здоров’я ОДА Світлана Ворона. – Щеплення може убезпечити людину як від захворювання, так і від можливих ускладнень. Навіть якщо щеплена людина і захворіє на грип, то хвороба протікатиме набагато легше, ніж у того, хто уникнув вакцинації.

Інфекціоністи зазначають: грип починається як звичайна застуда, втім, за короткий час симптоми посилюються – температура тіла може підвищуватися до 40,5 градуса, виникає головний біль, ломота у суглобах, можуть додаватися інші респіраторні симптоми.

Задля уникнення ускладнень хворому необхідно забезпечити постільний режим, пити більше рідини. Температуру тіла, яка не перевищує 38,5 градуса, збивати не варто, адже вона сприяє виробленню антитіл до збудника інфекції. Рекомендується симптоматичне лікування, – радить завідувачка інфекційного відділення.

Лікарі нагадують про важливість вакцинації.

Вакцинація проти грипу не входить до переліку календарних щеплень, – зазначає заступник головного лікаря Чернігівської обласної дитячої лікарні, головний позаштатний педіатр Управління охорони здоров’я ОДА Людмила Кривець. – Тому питання імунопрофілактики кожен вирішує особисто для себе. Вакцинація рекомендована літнім людям, працівникам організованих колективів та дітям. До речі, Прилуцький обласний будинок дитини «Надія», що перебуває у підпорядкуванні профільного управління ОДА, на щеплення персоналу та вихованців від грипу має кошти з державного бюджету.

 

За матеріалами прес-служби Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації