back

У Мінекономрозвитку створено Офіс розвитку малого та середнього підприємництва

05-11-2018 | 15:39

Відповідний наказ підписаний у жовтні цього року. Офіс розвитку МСП працюватиме як консультативно-дорадчий орган при Міністерстві, а згодом має стати державним органом, який надає підтримку підприємцям.

Малий та середній бізнес є одним з наріжних каменів, які забезпечують економічне зростання України. Створення Офісу розвитку МСП – один з елементів урядової програми підтримки малого підприємця. Офіс відіграватиме ключову роль у підвищенні внутрішньої та міжнародної конкурентоспроможності українських МСП та фізичних осіб-підприємців. Ми очікуємо на перші відчутні результати роботи Офісу для МСП вже у 2019 році, – зазначив Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів.

Координувати роботу Офісу профільний заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України. Фінансову підтримку Офісу здійснює Європейський Союз у рамках проекту FORBIZ та Ініціативи EU4Business.

Розвиток МСБ – один з пріоритетних напрямків допомоги ЄС Україні, і ми вітаємо стратегічний курс українського Уряду на розвиток МСП, що керується принципом «Спочатку думай про мале», – зазначив Голова Представництва Європейського Союзу в Україні Хюг Мінгареллі.

Завданням Офісу розвитку МСП є розробка програм підтримки малого та середнього бізнесу, зокрема, полегшення доступу до фінансування та розвиток інфраструктури підтримки МСП в регіонах.

Результатом роботи Офісу у 2018-2019 році має стати реалізація низки пілотних проектів:

запуск мережі Центрів підтримки підприємництва (ЦПП) на регіональному та місцевому рівнях на базі наявних інституцій органів місцевого самоврядування, зокрема центрів надання адміністративних послуг. ЦПП надаватимуть безкоштовні інформаційні та консультаційні послуги передусім для мікро- та малого бізнесу, а також осіб, які планують започаткувати власну справу;

запровадження механізму часткового гарантування кредитів. У рамках цього механізму підприємці, які не мають достатнього забезпечення застави, але можуть підтвердити достатність обігових коштів для погашення кредиту, зможуть розраховувати на часткове гарантування їхніх позичок від Німецько-українського фонду, який виступає партнером пілотного проекту із запровадження механізму;

створення Державного інформаційного порталу для малого і середнього бізнесу, який забезпечить доступ до інтегрованої інформації про наявні програми фінансової та навчальної підтримки; інституції, які надають послуги та допомогу бізнесу та іншій інформації, що має важливе значення для вдалого розвитку бізнесу;

створення інформаційного довідника для підприємців-початківців, який міститиме детальні інструкції про започаткування та ведення власної справи, отримання фінансування, створення бізнес-моделі, виконання регуляторних вимог держави тощо;

створення Програми навчальної та фінансової підтримки стартапів у межах підготовки Національної програми розвитку підприємництва. Регіональні пілотні програми підтримки стартапів поєднуватимуть навчання осіб, які планують започаткували власну справу; надання їм фінансової підтримки та менторської допомоги. Програма охоплюватиме також соціально вразливі групи населення.

В Офісі розвитку МСП сьогодні працюють 9 експертів у двох секторах: координація політики та інфраструктури підтримки МСП; популяризація підприємництва та програм підтримки МСП.

 

За інформацією Міністерства економічного
розвитку і торгівлі України