back

Онлайн профорієнтація — нова послуга від служби зайнятості

02-11-2018 | 08:30

Наприкінці минулого місяця Державна служба зайнятості України запустила онлайн-платформу з професійної орієнтації та розвитку кар'єри. Вона, за словами директора обласного центру зайнятості Лідії Падалки, створена для безкоштовного надання послуг з профорієнтації у дистанційному режимі, тобто без відвідування центру зайнятості.

Скористатися платформою може кожен, у кого є потреба у виборі або зміні професії, виборі майбутнього напряму професійного навчання, визначенні схильності до підприємницької діяльності, оцінці власних здібностей та навичок.

Онлайн-сервіс дає можливість створити власний профіль з особистим паролем (ніхто інший не зможе переглянути результати тестування). Запропоновані тести допоможуть визначити швидкість мислення, аналітичні здібності, здатність до логічного мислення, лідерські та управлінські якості, стресостійкість та адаптивність. Також можна оцінити здатність до командної роботи та підприємницької діяльності, емоційний інтелект, комунікаційні та організаторські здібності тощо. На думку профільних фахівців, такий широкий набір профорієнтаційних тестів дозволить людині пізнати себе якнайкраще. А за бажанням можна звернутися за додатковою консультацією до спеціалістів служби зайнятості.

Віднедавна на базі цієї платформи діє ресурс для онлайн профорієнтаційного консультування «Моя професія: консультаційна мережа». Дистанційно отримати послуги з профорієнтації можуть як старшокласники, які ще тільки визначаються з майбутньою професією, так і дорослі, котрі бажають її змінити.

Тестування проводиться за науковими стандартизованими методиками. Воно дає можливість пізнати людині свої професійні інтереси і цінності, рівень розвитку інтелекту, психологічні особливості та отримати узагальнені рекомендації щодо вибору професії. Втім, у службі зайнятості радять проаналізувати ці результати з профконсультантом. Це дозволить сформувати більш розширений звіт, враховуючи уподобання людини, її життєву ситуацію, стан здоров’я, фінансові та сімейні можливості.

В Інтернеті онлайн-платформу з профорієнтації та розвитку кар’єри можна знайти на сайті Державної служби зайнятості України за посиланням.

 

За інформацією Чернігівського обласного центру зайнятості