back

Визначено лауреатів обласної премії імені Михайла Коцюбинського

13-08-2012 | 17:20

13 серпня заступник голови облдержадміністрації Віктор Тканко провів засідання комісії з присудження обласної премії ім. М.Коцюбинського.

Цією премією відзначають авторів літературних, мистецьких та наукових досягнень, пов’язаних з Чернігівщиною. Ії засновано в 1992 році з метою вшанування пам’яті класика української літератури Михайла Коцюбинського, який тривалий час жив, працював та був похований у м. Чернігові. Кожен лауреат премії нагороджується дипломом, пам’ятною медаллю із зображенням Михайла Коцюбинського та грошовою винагородою у розмірі 5 тисяч грн.

З моменту започаткування цією премією відзначено вже понад 100 митців Чернігівщини, і географія її щороку розширюється. Цьогоріч на розгляд комісії надійшли 22 подання з 11 областей України.

У червні поточного року комісія визначила претендентів на здобуття премії в номінаціях: «Поезія», «Проза», «Народознавство», «Театрально-музичне мистецтво», «Декоративне та образотворче мистецтво».

Під час сьогоднішнього засідання члени комісії обрали переможців у кожній з номінацій шляхом таємного голосування.

Так, лауреатом премії у номінації «Поезія» став Шевченко Станіслав Олексійович, м. Київ, за книги «Під сузір’ям Пасіки», «Дім для душі»;

у номінації «Проза» - Сердюк Олена Вікторівна, смт.Михайло-Коцюбинське Чернігівської області, за книгу «Грішниця»;

у номінації «Народознавство» - авторський колектив у складі Курданова Андрія Леонідовича, Доценко Алли Володимирівни, Гаркуші Алли Броніславівни, Васюти Олега Олеговича, Ванжули Олени Миколаївни, м. Чернігів, за науково-популярну книгу «Спас Чернігівський»;

у номінації «Театрально-музичне мистецтво» - Худяшов Роман Володимирович, м. Чернігів, за втілення ідеї «Драматичний простір музею»;

у номінації «Декоративне та образотворче мистецтво» - Саченко Олена Володимирівна, м. Чернігів, за цикли робіт «Мій Чернігів», «Шлях душі».

Вручення престижної премії ім. М.Коцюбинського традиційно відбудеться 17 вересня на території Чернігівського літературно-меморіального музею-заповідника М. М. Коцюбинського.

Управління у справах преси
та інформації облдержадміністрації