back

Енергоефективність на Чернігівщині: особливості, проблеми, перспективи впровадження та фінансування

30-10-2018 | 16:02

Особливості формування та впровадження фонду енергоефективності у територіальних громадах Чернігівщини обговорили сьогодні під час засідання Чернігівського регіонального відділення Асоціації міст України.

Участь у ньому взяли , в.о. голови облдержадміністрації Юлія Свириденко, перший заступник голови обласної ради Валентин Мельничук, Чернігівський міський голова, керівник регіонального відділення Асоціації міст України Владислав Атрошенко, народний депутат України Олег Купрієнко, голови територіальних громад області, депутати місцевих рад.

Учасники зустрічі були одностайними в думці, що питання раціонального використання природних ресурсів, зокрема, енергоносіїв, є однією з найголовніших передумов незалежності нашої держави.

За словами в.о. голови ОДА Юлії Свириденко, заходи, спрямовані на підвищення енергоефективності, проводяться як у багатоквартирних будинках та приватних домогосподарствах, так і в бюджетних установах та організаціях.

Так, за час дії відповідних програм (з 2014 року) в області видано понад 12 тисяч «теплих кредитів» на суму більше 191 мільйона гривень.

З початку поточного року, — зазначила в.о. голови облдержадміністрації, — близько 53 мільйонів гривень з Державного фонду регіонального розвитку було освоєно в процесі реалізації програм з енергозбереження та майже стільки ж — практично 52 мільйони — з місцевих бюджетів. Проте цього вкрай мало для відчутного підвищення енергоефективності в області. Тому всім разом — і органам державної влади та місцевого самоврядування, і народним депутатам варто подбати, щоб наступного року суми таких коштів зросли, а значить, і можливості для впровадження енергозаощаджувальних технологій розширились.

У ході засідання керівники місцевих рад обмінялися досвідом реалізації заходів з енергоефективності, обговорили проблеми, що виникають при цьому, та найбільш перспективні напрямки діяльності, що приведуть до реальної економії енергоресурсів.

 

Департамент інформаційної діяльності та
комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації