back

Про комунальні послуги та енергозбереження в ОТГ

30-10-2018 | 12:59

Секрет успішної роботи сфери житлово-комунального господарства – у правильному розподілі та використанні ресурсів. Про нові можливості в цьому напрямі говорили сьогодні з представниками об’єднаних територіальних громад у Центрі розвитку місцевого самоврядування, що створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Міністерства регіонального розвитку України.

Консультували присутніх, зокрема й з питань енергоефективності, фахівці Департаменту житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу облдержадміністрації.

Один з найрезультативніших механізмів у сфері енергозбереження — впровадження «теплих кредитів». У цілому за час дії державної програми (з 2014 року) в області видано більше 190 мільйонів гривень. На сьогодні позичальникам компенсовано понад 65 мільйонів гривень з державного бюджету та майже 1,4 мільйона гривень з обласного.

Для оптимізації витрат населення у житловому фонді за рахунок інвестиційних програм підприємств - надавачів послуг встановлюються засоби обліку теплової енергії. Так, у порівнянні з початком року рівень оснащення збільшився на 9%, і на сьогодні становить понад 82%.

Широкої популярності в області набуває розвиток альтернативної енергетики. При цьому такі об’єкти облаштовують і приватні домогосподарства, і підприємства.

ОТГ ж можуть випробувати свої сили в грантових пропозиціях для модернізації закладів бюджетної сфери. Такими проектами передбачена як реконструкція будівлі (заміна вікон, дверей, утеплення), так і зміна всієї системи опалення чи котла. До слова, Чернігівщина має досвід такої роботи у рамках Угоди мерів, проекту GIZ «Енергоефективність у лікарнях».

Скористатися можна і механізмом залучення інвестицій через інструмент ЕСКО.

Окрім того, зібрання обговорило особливості реалізації Закону України «Про житлово-комунальні послуги», який введений в дію з 10 червня цього року в частині положень, що регулюють надання послуги з управління багатоквартирним будинком.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації