back

Марина Порошенко у Чернігові презентувала проект Школи «Бути Батьками»

26-10-2018 | 15:21

Типове Положення та Порядок створення цього проекту Перша леді передала виконуючій обов’язки голови облдержадміністрації Юлії Свириденко сьогодні під час відвідин Чернігівської загальноосвітньої школи № 27.

Згадана ініціатива є цілком новою. Вона сприятиме включенню батьків учнів з особливими освітніми потребами в навчальний процес, їх підготовку до виховання та взаємодії з дітьми.

Загалом візит Марини Порошенко до області спрямований на вивчення впровадження інклюзивної освіти, зокрема, й у рамках проекту «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації». Дружина Президента України оглянула сучасну шкільну медіатеку, створену за типовим проектом Фонду Порошенка; відвідала урок математики у 1-Б класі, де навчається дитина з особливими освітніми потребами.

Також поспілкувалася з батьками та освітянами, які безпосередньо впроваджують нові підходи до навчання.

— Чернігівщина є досить активною областю. Наразі майже кожна п’ята школа області застосовує інклюзивні принципи освіти. І дуже важливо, що вони запрацювали на всіх рівнях – дошкільному, шкільному, професійно-технічному та позашкільному. Наразі майже 200 «особливих» дітей відвідують гуртки та секції. Інклюзія є нормою цивілізованого світу і невід’ємною частиною Нової української школи, — наголосила Марина Порошенко.

До слова, в школах області 275 дітей з особливими освітніми потребами (у тому числі 54 першокласники) опановують навчальні предмети за однією партою зі своїми однолітками. У поточному році область отримала майже 9 мільйонів гривень з державного бюджету на придбання спеціальних засобів корекції психофізичного розвитку, оплату праці профільним фахівцям та понад два мільйони — на оснащення кабінетів 5 інклюзивно-ресурсних центрів.

Важливою складовою роботи є методично-аналітичне забезпечення.

Цьогоріч вперше здійснено набір студентів для підготовки фахівців з інклюзивної освіти.

— Для забезпечення якісних умов навчання в області вже функціонують 11 інклюзивно-ресурсних центрів. Маємо надію, що до кінця року запрацює ще 5. Левова частина роботи належить місцевому самоврядуванню і, звичайно ж, Фонду Порошенка, — зауважила Юлія Свириденко.

Під час офіційного візиту до області Першу леді також супроводжували голова Чернігівської обласної ради Ігор Вдовенко, народний депутат України Сергій Березенко, керівники профільних управлінь області та міста.

Читати також: Інклюзія від дитячого садка до позашкільної освіти — це норма цивілізованого суспільства

Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації