back

Уряд відзвітував за 9 місяців роботи у 2018 році

24-10-2018 | 17:40

24 жовтня на засіданні Кабінету Міністрів Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман представив звіт роботи Уряду за 9 місяців. У ньому висвітлено поточну ситуацію в країні й окреслено напрями та інструменти подальшого розвитку. Офіційна статистка доводить: національна економіка увійшла у фазу стабільного розвитку. За результатами ІІ кварталу цього року ВВП зріс на 3,8% порівняно з аналогічним періодом минулого року. За 9 місяців цього року до державного бюджету надійшло майже 675 мільярдів гривень, або + 89 мільярдів гривень до показників січня-вересня 2017 року. Завдяки чому це стало можливим і як зростання економіки трансформується в реальне підвищення стандартів життя українців?

 

Середньоденні надходження від митниці зросли до 1,76 мільярдів гривень

Уряд розпочав масштабні перетворення на митниці. З одного боку, максимально спрощено оформлення вантажів для сумлінних підприємців. Ще до ухвалення і набуття чинності відповідного закону ДФС запровадила механізм спрощення і прискорення проведення митних процедур, так зване «єдине вікно». На сьогодні частка вантажів, що підлягає видам державного контролю й оформлюється за принципом «єдиного вікна», складає 89% від загальної кількості митних оформлень.

З іншого боку, ДФС виявила і розпочала перекривати схеми незаконного ввезення товарів у країну, через що бюджет втрачав мільярди гривень. Контроль на митниці буде посилено завдяки новітньому обладнанню, яке мінімізує корупційні ризики. Цього року стаціонарними скануючими системами для огляду вантажних транспортних засобів та контейнерів будуть обладнані 7 міжнародних пунктів пропуску. Боротьба з контрабандою вже дає свої результати: в січні-серпні цього року надходження від митниці склали 231,4 мільярда гривень. У жовтні середньоденні надходження від митних платежів зросли на 22,8%. Якщо у червні вони становили 1,33 мільярда гривень, то в жовтні – вже 1,76 мільярда гривень.

 

103,8 тисячі громадян отримали дотації на телят

Вітчизняний аграрний комплекс формує 12% вітчизняного ВВП і забезпечує близько 40% усіх валютних надходжень. Тому підтримка АПК залишається серед головних урядових пріоритетів. Уперше завдяки урядовим ініціативам бюджетну підтримку змогли отримати не тільки великі сільськогосподарські підприємства, а й невеликі фермерські й приватні господарства. Зокрема, Уряд запровадив програму підтримки утримання корів: громадяни, в чиїх господарствах народились телята, отримають на кожного по 2500 гривень, якщо вигодують його до 1 року. Гроші загальною сумою 144,3 мільйона гривень уже отримали 103,8 тисячі селян. Дотації на кожну молочну корову також отримують аграрні господарства. Уже зафіксовано перші ефекти цих програм підтримки: динаміку поголів’я стабілізовано, а середній надій на корову зріс на 2,4%. На розвиток тваринництва Уряд наступного року пропонує виділити 4 мільярди гривень.

 

Видано «теплих» кредитів на 400 мільйонів гривень

Уряд підтримує енергоефективні заходи, які дозволять не тільки економити енергоресурси, а й гроші громадян за сплату комуналки. Цього року на «теплі» кредити виділено 400 мільйонів гривень. Ще 100 мільйонів гривень цьогоріч буде виділено додатково. Програма довела свою ефективність. За 4 роки дії програми її учасниками стали понад 500 тисяч українських родин, які впровадили заходи з енергоефективності вартістю 6,7 мільярда гривень та економлять енергоресурсів в еквіваленті газу близько 230 мільйонів кубічних метрів щорічно. Видатки з державного бюджету склали близько 2,3 мільярда гривень. Державну програму надання «теплих» кредитів буде продовжено наступного року.

 

Відремонтовано більше 1000 кілометрів доріг державного значення

Станом на кінець жовтня відремонтовано вже 1020 кілометрів державних доріг, що складає близько 80% від плану робіт на об'єктах, запланованих до кінця року. Наразі виконуються роботи на 331 об’єкті, в тому числі на 52 мостах та шляхопроводах. Темпи виконання робіт на 30% вищі, ніж в аналогічному періоді минулого року. Це говорить про системність планування, проведення тендерів і виконання робіт на дорогах державного значення. У 2019 році на дороги буде виділено 55,1 мільярда гривень, що на 7,4 мільярда гривень більше, ніж цього року.

 

479 ОТГ отримали 938 тисяч гектарів земель

Одним з основних ресурсів для розвитку громад є право розпоряджатись землею. В лютому 2018 року Уряд розпочав процес передачі землі поза межами населених пунктів у власність громад. На сьогодні 479 ОТГ (або 72%) вже отримали у комунальну власність 938 тисяч гектарів земель сільськогосподарського призначення. До кінця року землю отримають усі 665 ОТГ, створені у 2015-2017 роках. Рішення Уряду щодо передачі держземель у комунальну власність не лише наділяє ОТГ додатковим потужним ресурсом, але і накладає на них підвищену відповідальність щодо його раціонального використання. Уряд забезпечує моніторинг використання земель ОТГ та готовий до втручання в разі зловживань та ухвалення на місцях рішень, які суперечать економічним та соціальним інтересам громад.

 

20 мільйонів українців обрали свого лікаря

Цього року Уряд розпочав медичну реформу на первинній ланці. Вже 20 мільйонів українців обрали своїх лікарів, яким довіряють, та уклали з ними декларацію на обслуговування. Більша половина медичних закладів уже увійшла в реформу та підписала угоди з Національною службою здоров’я – це 623 медзаклади, з яких 538 – комунальні, 47 – приватні, 38 лікарів-ФОП. Усі вони отримують значно більше фінансування від держави за принципом «гроші за пацієнтом», ніж раніше за механізмом субвенції. А значить мають більше можливостей для підвищення зарплат лікарям, придбання необхідного медобладнання, покращення обслуговування громадян. Лікарі таких закладів почали отримувати вдвічі, а в деяких закладах і втричі вищі зарплати. До старту реформи вони мали 4000-6000 гривень, зараз 12000-18000 гривень. Наступний крок: з липня 2019 року кожен українець зможе пройти безкоштовну діагностику за направленням свого лікаря, а також отримати консультації у вузьких спеціалістів. На це в проекті бюджету-2019 закладено 2 мільярди гривень.

 

16,1 тисячі нових місць у дитсадках

Уряд виконує обіцяння до 2020 року ліквідувати чергу в дитячі садочки. Цього році створено понад 16 тисяч нових місць у дитсадках. Загалом за 2017-2018 роки кількість нових місць зросла майже на 36 тисяч. Минулого року черга до дитсадків скоротилася на 40,2%. Уряд також турбується про дітей з особливими потребами. Цього року створено 539 інклюзивних груп у дитсадках і 402 інклюзивно-ресурсні центри.

 

Учасники АТО отримали 19779 земельних ділянок

У період військових дій найголовнішим пріоритетом для Уряду залишається забезпечення обороноздатності держави та безпека громадян. Цього року на сектор безпеки і оборони спрямовано 117,98 мільярда гривень. Для підвищення обороноздатності армії Уряд стабільно збільшує видатки на закупівлю і модернізацію військової техніки. Завдяки цьому у 2018 році до Збройних Сил поставлено 2057 одиниць нового та модернізованого озброєння і військової техніки. В проекті бюджету-2019 на фінансування відповідної видаткової статті закладено майже 17 мільярдів гривень, що на 612,7 мільйона більше, ніж цьогоріч.

Особливу увагу Уряд приділяє соціальному захисту військовослужбовців. Цього року військові отримали 667 нових квартир, учасникам АТО виділено 19779 земельних ділянок. Наступного року Уряд пообіцяв забезпечити військовим мінімальну зарплату на рівні 10 тисяч грмвень.

 

Володимир Гройсман, Прем’єр-міністр України:

Ми звітуємо кожен квартал. І це не бравада про успіхи, а звіт про те, що зроблено, які стоять завдання та виклики. Ми маємо бути відкритими та прозорими. Завершується жовтень, і завдання – якісно завершити 2018 рік і увійти спокійно у 2019 рік. І тут важливо ухвалити реалістичний і правдивий державний бюджет. Маю надію, до 1 грудня Україна отримає збалансований реалістичний Державний бюджет. Це б означало, що ми прогнозовано і якісно будемо дивитися у 2019 рік.

 

Департамент інформації та комунікацій
з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України