back

Тристороння соціально-економічна рада — якісний регіональний майданчик комунікації

23-10-2018 | 14:45

На цьому сьогодні наголосила заступник голови облдержадміністрації Наталія Романова під час засідання територіальної тристоронньої соціально-економічної ради та обласного координаційного комітету сприяння зайнятості населення.

— Ведення соціального діалогу дозволяє якщо не повністю, то частково, але точно якісніше вирішувати суспільно значущі питання. Я закликаю учасників територіальної тристоронньої соціально-економічної ради зберегти цю платформу і не виходити з її складу, — зауважила заступник голови Чернігівської ОДА.

Читати також: Владці, роботодавці та профспілки подовжили угоду про співпрацю ще на два роки

На порядку денному у зібрання — підбиття підсумків роботи ради у І півріччі поточного року, з акцентом на питаннях працевлаштування населення та пільгових перевезень окремих категорій.

Володимир Козир, голова Федерації роботодавців області, зазначив, що на виробництво Чернігівщини негативно вплинуло надання преференцій ведення бізнесу в інших країнах. Відтак, потужні інвестори поки не бачать перспективи заходити до регіону, а місцевий бізнес мігрує. Переміщуються і якісні трудові кадри.

За словами очільника обласної Федерації профспілок Ігоря Москаленка, соціальний діалог на рівні області може бути прикладом ведення перемовин на загальнонаціональному щаблі.

— Облдержадміністрація дослухається до потреб роботодавців та населення. Відповідні напрацювання передає до профільних відомств. Варто зауважити, що Чернігівщина — єдиний регіон, який організував потужну конференцію з обороноздатності. Результат — отримання державного замовлення місцевим виробництвом та розробка стратегії розвитку галузі. Нам вдалося залучити в область потужний економічний проект  FORBIZ.
Знаходимо компроміси і з ОТГ. Наразі у 28 громадах впроваджено посаду інспектора з безпеки праці,
— розповідає Наталія Романова.

Читати також: Чернігівщина першою впроваджуватиме національну Стратегію розвитку малого та середнього підприємництва в Україні

Втім, працювати ще є над чим. Зокрема вирішення потребує проблема погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах, які визнані неспроможними.

Читати також: Виплата заробітної плати та боротьба з тіньовою зайнятістю: підсумки за 8 місяців цього року

Відпрацюванню підлягає й механізм пільгового перевезення окремих категорій громадян. Більшість повноважень у цьому питанні передано місцевому самоврядуванню.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації