back

В Україні 30 тисяч родин отримали «пакунок малюка»

19-10-2018 | 16:52

30 тисяч родин по всій країні вже отримали «пакунок малюка». Урядову ініціативу для підтримки родин, у яких народжуються діти, запроваджено з 1 вересня. «Пакунок» — це додаткова допомога від держави батькам новонароджених, у якому є найнеобхідніші для малюка речі. На сьогодні така допомога надається у 23 регіонах. Зокрема, на Чернігівщині управління соціального захисту видали 550 «пакунків малюка», всього ж на цей рік заплановано 2405 одиниць.

Як отримати «пакунок малюка»?

«Пакунок» надається всім новонародженим дітям, незалежно від місця народження, безпосередньо в пологовому будинку при виписці. Отримати його можуть мати, батько, родичі або патронатний вихователь новонародженої дитини. Він надається у пологових будинках як державної, так і приватної форми власності.

Якщо «пакунок» на момент виписки відсутній, батьки в пологовому подають заяву до управління соціального захисту. Працівники управління доставлять його за місцем проживання дитини не пізніше 30 днів від її народження.

Що є в «пакунку малюка»?

Це набір з 25-ти найнеобхідніших для новонароджених діток речей (одяг, підгузки, ковдри, рушник, матрац, дитячі крем та мило, ножиці, серветки, пелюшки, термометри тощо). Весь комплект упакований в коробку-колиску з міцного картону розміром 43×70×27 сантиметрів.

 

 

Чому в «пакунку» немає дитячих сумішей та медикаментів?

У «пакунку малюка» немає жодних лікарських засобів, тому що їх має призначати лікар, а універсальних ліків, які підходять усім дітям, не існує. В «пакунок» вирішено не включати також пляшечки та дитячі суміші, оскільки МОЗ України підтримує позицію Всесвітньої організації охорони здоров’я щодо користі грудного вигодовування. Вигодовування сумішами можливе лише у тих випадках, коли жінка не може годувати дитину грудним молоком. Пляшечки та суміші в «пакунку» могли спонукати мам новонароджених відмовитися від грудного вигодовування на користь сумішей.

Чи зменшаться грошові виплати при народженні дитини з наданням «пакунку малюка»?

«Пакунок малюка» жодним чином не впливає на отримання грошової виплати при народженні дитини. Це окрема додаткова безповоротна адресна допомога кожній дитині, яка народилася. Також він ніяк не впливає на обчислення сукупного доходу родини, якщо вона подає документи до органів соцзахисту.

Скільки коштує «пакунок»?

Вартість одного «пакунка малюка» складає майже 3,4 тисячі гривень (коробка, її вміст, послуги з упаковки та транспортування). За попередніми розрахунками, вартість речей в «пакунку» мала складати не більше 5 тисяч гривень. У підсумку наповнення «пакунку» вдалося закупити дешевше. Зекономлені кошти будуть спрямовані на закупівлю додаткових «пакунків» на 2019 рік.

 

За інформацією Департаменту інформації та комунікацій
з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України
та Департаменту соціального захисту
населення Чернігівської облдержадміністрації