back

Уряд України проводить капітальний ремонт доріг

19-10-2018 | 12:06

Уряд цього року фінансує ремонт більш ніж 3500 кілометрів українських автошляхів. Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман неодноразово заявляв, що якісний ремонт українських доріг є одним з пріоритетів Уряду. Починаючи з 2016 року, фінансування дорожньої галузі щорічно збільшується. В бюджеті на 2019 рік на ці цілі передбачено більше 55 мільярдів гривень.

Із 170 тисяч кілометрів українських шляхів станом на 2016 рік понад 90% були визнані такими, що не відповідають нормам. Причина — хронічне недофінансування ремонтно-будівельних робіт та утримання доріг, корупція та низька якість виконання робіт. Упродовж 10 років будівництво, капітальний ремонт та реконструкція в країні майже не проводилися, а робота Укравтодору була заблокована.

Скільки доріг ремонтується в Україні

З квітня по червень 2016-го Урядом були розблоковані рахунки Укравтодору, проведені ключові тендери. У тому ж році Уряд профінансував відновлення 900 кілометрів доріг, у 2017-му — вже понад 2100 кілометрів. Це найбільша кількість доріг, що відремонтована за рік (з 2005 року).

 

 

У результаті цього року буде якісно відремонтовано близько 3,5 тисячі кілометрів автошляхів, з них 1100 — державного значення.

Скільки коштів Уряд виділяє на дороги

Створений Дорожній фонд, починаючи з 2018 року, забезпечує гарантоване фінансування українських доріг. Цього року на ремонти і будівництво автошляхів спрямовано близько 46 мільярдів гривень, з них 11,5 мільярда передається в регіони на ремонт місцевих доріг. У проекті бюджету на 2019 рік Урядом передбачено виділення 55 мільярдів гривень на дорожню галузь, з них 17,6 мільярда — на місцеві дороги. Ще 2,5 мільярда гривень піде на безпеку дорожнього руху.

Як ремонтуються державні дороги

Завдання, яке ставить Уряд, — за 5 років з’єднати якісними дорогами всі обласні центри. Дороги мають будуватися за новими стандартами. Тепер якість ремонтів державних доріг суворо контролюється, а тендери проводяться винятково в системі ProZorro. Також Укравтодор зробив жорсткішими вимоги до підрядників: за всіма контрактами на середній ремонт — гарантія не менше 5 років, на капітальний — не менше 10 років. Окрім держави, ремонти доріг контролюють також незалежні експерти і громадські організації.

— Держаудитслужба постійно перевіряє фінансову звітність, плюс існує система лабораторних досліджень. Бригади роблять проби і визначають, чи відповідає технологія нормам. Жодної гривні ми не платимо за погано зроблені дороги. Цього року зроблено близько 3 тисяч таких досліджень. Ще 300-400 різних перевірочних заходів, які дозволяють добиватися якості, — заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

 

За інформацією Департаменту інформації та комунікацій
з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України