back

Чернігівщина працює над розвитком системи громадського здоров’я

17-10-2018 | 16:49

Про це говорили сьогодні, 17 жовтня, на круглому столі, який провела заступник голови Чернігівської облдержадміністрації Наталія Романова.

На заході були присутні перший заступник генерального директора Центру громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України Віктор Ляшко, керівники управлінь охорони здоров’я обласного та міського рівнів, медичних закладів області.

Як відомо, наприкінці 2016 року Кабмін дав старт створенню системи громадського здоров’я в Україні, ухваливши Концепцію громадського здоров’я. Вона базується на пріоритетних напрямках профілактики захворювань, а відтак – продовження термінів життя громадян та їх заохочення до здорового способу життя.

Віктор Ляшко наголосив, що сфера громадського здоров’я буде цілком децентралізована – відбудеться передача ресурсів (людських, фінансових, майнових) з національного рівня до регіонального.

Представник МОЗу повідомив, що з 2020 року діятиме Державна програма громадського здоров’я і заходи боротьби з епідемією. Відповідно до цієї програми з національного рівня частково передаватиметься фінансування для реалізації національних пріоритетів у сфері громадського здоров’я (попередження соціально значимих хвороб, імунопрофілактика, готовність до реагування на надзвичайні події тощо).

Створення регіональної системи громадського здоров’я повинно базуватися на тих ресурсах, які є в регіоні. Таким ресурсом можуть слугувати лабораторні центри, які передаватимуться з національного рівня МОЗ на баланс обласних рад. Разом з тим буде передано і фінансування цілісних майнових комплексів. Це відбуватиметься у тому разі, якщо на місцях буде створене комунальне неприбуткове підприємство.

Чернігівщина вже робить конкретні кроки для розвитку системи громадського здоров’я. Так, на базі обласного центру інформаційно-аналітичних технологій та пропаганди здорового способу життя розпочався пілотний Проект розвитку громадського здоров’я в регіоні.

З метою створення підґрунтя для запуску системи громадського здоров’я в області на червень-грудень цього року розроблена Дорожня карта з розвитку регіональної системи громадського здоров’я. Зокрема, окреслені завдання для первинної медичної ланки. Заплановані інформаційні кампанії та акції, спрямовані на популяризацію громадського здоров’я та вирішення проблем, пов’язаних із ним.

– У середньостроковій перспективі стоїть завдання: створити нову модель системи громадського здоров’я, яка орієнтована на збереження та зміцнення здоров’я, збільшення тривалості та покращення якості життя, попередження захворювань та, як результат, зменшення економічного навантаження на бюджет сфери медицини, – зазначив начальник Управління охорони здоров’я Чернігівської облдержадміністрації Петро Гармаш.

На сьогоднішній день необхідно побудувати систему, яка змінить не тільки державні підходи, а й свідомість кожної людини, в якій кожний керівник центрального та місцевого органу виконавчої влади буде враховувати наслідки своїх рішень для здоров’я населення, – підсумувала заступник голови ОДА Наталія Романова.

 

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації