back

Рейтинг Regional Doing Business 2018: Чернігівщина – один з найкомфортніших регіонів України для ведення бізнесу

16-10-2018 | 08:44

Чернігівська область посіла 6 місце за рівнем сприятливості умов для ведення бізнесу в Україні.

Такі результати рейтингу Regional Doing Business 2018, розробниками якого вдруге стали Офіс ефективного регулювання (BRDO) та Спілка українських підприємців (СУП).

Оцінювання проводилось за адаптованою методологією Світового банку на основі опитування вітчизняних підприємців. У фокусі дослідження шість напрямків взаємодії підприємців із владою: створення підприємства, сплата місцевих податків, одержання дозволів на будівництво, оформлення земельної ділянки під об’єкт нерухомості, приєднання до електромережі та якість електронних сервісів.

Крім того, Чернігівщина стала лідером за компонентом «Одержання дозволів на будівництво» та має найбільший прогрес за критеріями «Відведення земельної ділянки» і «Одержання дозволів на будівництво».

Зазначені позитивні результати стали можливими завдяки плідній співпраці з проектом міжнародної технічної допомоги FORBIZ. Чернігівська область наразі є пілотною в Україні щодо розробки та реалізації регіональних стратегічних документів, спрямованих на розвиток малого та середнього підприємництва.

 

Читати також: Від етапу напрацювання документів – до їх імплементації

 

Робота в цьому напрямі продовжується, Офісом ефективного регулювання розроблені для регіонів наступні ключові рекомендації:

– запровадити електронне надання дозволів та погоджень шляхом приєднання до загальнодержавних систем електронних послуг або розробки локального аналогу;

– забезпечити прозорість містобудівної документації, виклавши її он-лайн;

– приєднатися до ініціативи #StartBusinessChallenge;

– зменшити до 0 розмір пайового внеску в інфраструктуру;

– прискорити процес оформлення земельних ділянок під лінії електропередач.

 

За інформацією Департаменту економічного
розвитку Чернігівської облдержадміністрації