back

Президент побажав українській команді ветеранів успіхів на «Іграх нескорених» у Сіднеї

15-10-2018 | 10:50

Президент Петро Порошенко вчора відвідав місце розташування Національної збірної ветеранів, яка готується до участі у міжнародних змаганнях «Ігри нескорених», що відбудуться 20-27 жовтня у Сіднеї в Австралії. Він поспілкувався із членами збірної команди, переможцями національних змагань «Ігри нескорених-2018», їхніми тренерами та ознайомився з ходом підготовки команди. Петро Порошенко також пообідав разом із спортсменами.

«Я думаю, що це символічно, що наш святковий обід (відбувається – ред.) в День захисника України, День Покрови Пресвятої Богородиці і в День нашого спільного молебну за нашу незалежну українську автокефальну православну церкву, щоб вона більше з Московії не керувалася», – сказав Президент. – Я був дуже втішеним, коли тридцять тисяч людей прийшло, відгукнулись на заклик за добу для того, щоб помолитися за Україну».

Президент подякував ветеранам-спортсменам за єдність і підтримку. «Ви собі не уявляєте, з якою приємністю я згадую Торонто, коли вперше Україна прорвалася на світові змагання «Ігри нескорених», – згадав Президент минулорічну участь у змаганнях нашої збірної ветеранів у Канаді.

Президент та спортсмени-ветерани обговорили можливість проведення у Києві найближчих після Австралії світових змагань «Ігор нескорених».

«У нас є для цього абсолютна більшість умов. Рівень вашого виступу дає нам серйозні амбіції для заявки. Впевнений у тому, що це буде абсолютно реально. За це просто треба поборотися», – сказав Петро Порошенко та зауважив, що говорив із засновником міжнародних спортивних змагань «Ігри нескорених» Принцом Гаррі, «що «після Сіднею в найближчі роки «Ігри нескорених» будуть в Києві». Спортсмени збірної повністю підтримали таку ідею Президента.

Президент також ознайомився з умовами підготовки спортсменів з пауерліфлітнгу в Спортивному ігровому комплексі Міністерства оборони України та поспілкувався з ветеранами.

У зустрічі з «нескореними» також взяли участь Міністр оборони України Степан Полторак та Уповноважений Президента України з питань реабілітації учасників антитерористичної операції, які одержали поранення, контузію, каліцтво або інші захворювання під час участі в антитерористичній операції Вадим Свириденко.

 

Нагадаємо, що до складу Національної збірної команди України, яка візьме участь у міжнародних спортивних змаганнях «Ігри Нескорених», увійшов і наш земляк – чернігівець Олександр Гавриленко.

Почесне право представляти Україну на масштабному заході, що збирає сильних духом людей з різних країн світу, Олександр Гавриленко отримав, здобувши золоту нагороду під час національного відбору. Спортсмен став першим у вправі «жим штанги лежачі» у своїй ваговій категорії.

Читати також: Юлія Свириденко: Пишаюся такими мужніми й сильними духом людьми як Олександр Гавриленко 

 

«Ігри Нескорених» – міжнародні спортивні змагання для військовослужбовців та ветеранів із обмеженими фізичними можливостями, набутими під час виконання службових обов’язків. Участь у змаганнях беруть представники країн-членів НАТО, а також стратегічні партнери Альянсу.

Уперше «Ігри нескорених», засновані британським Принцом Гаррі, пройшли у 2014 році в Лондоні.

Цього року у змаганнях, які відбудуться з 20 по 27 жовтня у Сіднеї, візьмуть участь команди 18 країн: Афганістан, Австралія, Канада, Данія, Естонія, Франція, Грузія, Німеччина, Ірак, Італія, Йорданія, Нідерланди, Нова Зеландія, Польща, Румунія, Україна, Великобританія, США.

Минулого року Україна вперше взяла участь у «Іграх нескорених» у Канаді. Тоді в Іграх змагались 550 військовослужбовців та ветеранів. Українські спортсмени здобули 8 золотих, 3 срібні та 3 бронзові нагороди.

 

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
з використанням матеріалів прес-служби Президента України