back

Події на Ічнянщині: медики спрацювали оперативно і злагоджено

12-10-2018 | 18:28

Лікарі, фельдшери та медичні сестри Ічнянської районної лікарні та місцевого центру первинної медико-соціальної допомоги з перших хвилин надзвичайної ситуації долучилися до евакуації жителів населених пунктів, постраждалих внаслідок вибухів на військових складах.

За словами медиків, довелося працювати в досить складних умовах та швидко приймати рішення по організації оперативних дій. Головні зусилля були спрямовані на евакуацію стаціонарних хворих Ічнянської ЦРЛ, розгортання стаціонарного відділення в селищі Парафіївка та хоспісного відділення на 10 ліжок в Крупичпільському територіальному центрі. Також медики надавали допомогу евакуйованим стаціонарним та хоспісним хворим.

Медичні працівники працювали в кожному селі, де були розгорнуті евакуаційні пункти, хворим цілодобово надавалась невідкладна медична допомога. З населенням проводилась робота по ліквідації наслідків стресової ситуації, – розповідає в. о. головного лікаря Ічнянської ЦРЛ Григорій Ярошик. – Дев’ятого жовтня вже до шостої години ранку повністю була завершена евакуація 163 стаціонарних хворих Ічнянської ЦРЛ.

Тоді 74 хворих перевезли в Парафіївську лікарню, 10 – в Крупичпільській територіальний центр, двох – у Борзнянську ЦРЛ, одного – в київську клінічну лікарню "Феофанія". У важкому стані – 12 пацієнтів. 76 осіб виписали додому. 

Евакуацію проводили санітарним транспортом ЦРЛ, ЦПМСД, автомобілями екстреної медичної допомоги з міст Ічня та Ніжин, селищ Парафіївка та Дмитрівка. Допомогли також Ніжинський відділ освіти, волонтери та приватні підприємці. Без медичної допомоги не залишився жоден пацієнт.

За словами Григорія Ярошика, евакуація проводилася злагоджено. У тому числі й тому, що в жовтні минулого року відповідні служби та органи місцевого самоврядування під час спеціальних навчань відпрацьовували, як діяти у разі виникнення надзвичайної ситуації на вибухонебезпечних об’єктах ЗСУ. Тоді були відпрацьовані питання евакуації хворих, організація роботи евакуаційних пунктів, розгортання стаціонарного відділення в селищі Парафіївка.

Головний лікар Ічнянського центру первинної медико-соціальної допомоги Оксана Денисенко:

9 жовтня в селищі Дружба відзначилась медичний працівник Дружбинського ФАПу Віра Петренко. Опинившись в епіцентрі подій, вона не залишила двох літніх жінок, які відмовились від евакуації, та весь час знаходилась з ними в підвальному приміщенні, надаючи їм медичну допомогу. При цьому телефонний зв’язок був відновлений лише вранці наступного дня. І зараз фельдшер працює на постраждалій території і надає медичну допомогу населенню, яке вже почало повертатись до домівок.

І це лише один приклад професійних дій медиків під час надзвичайної події на Ічнянщині. За словами начальника Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА Петра Гармаша, всі медичні заклади спрацювали оперативно і злагоджено.

 

За інформацією Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації