back

Єдина Православна Церква: думки з Чернігівщини

12-10-2018 | 16:20

11 жовтня — історичний день не у вимірі року чи десятиліття. Історичний день у вимірі 1030-річчя хрещення нашої землі і нашої країни України-Руси. Довгих 332 роки Україна та українська церква чекала автокефалію.

Це епохальне рішення. Українська церква ніколи не була автокефальною. Вона мала широкі права за  київських князів, але знаходилась у складі Константинопольського патріархату. А потім попала у російську неволю і теж була невільною.  У ХХ столітті, коли виникла Українська Народна Республіка, нібито відродили українську автокефальну церкву, але тут же  вона і загинула, — сказав Предстоятель Української православної церкви (Київський патріархат), патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет під час зустрічі з Президентом України Петром Порошенком.

Чернігівщина здавна була потужним осередком духовенства. Надання українській церкві самостійності: що це означатиме для православних саме нашого регіону? Про це в студії «Теми дня» на UA:Чернігів розповіли Ігор Кондратєв, кандидат історичних наук, Олексій Степаненко, начальник відділу у справах національностей та релігій Чернігівської ОДА, Роман Кіник, секретар Чернігівської єпархії Української Православної Церкви Київського патріархату та Федір (Мандзюк), клірик Свято-Троїцького Собору Української Православної Церкви.