back

Державна архітектурно-будівельна інспекція стає відкритішою і прозорішою

05-10-2018 | 12:02

Про впровадження механізмів прозорості та відкритості дозвільних процедур у будівництві задля попередження корупції говорили сьогодні, 5 жовтня, на засіданні в Чернігівській ОДА.

На порядку денному три питання: як налагодити чітку комунікацію між учасниками містобудівного процесу, як забезпечити відкритість і прозорість у взаємодії органів Держархбудконтролю із забудовниками, а також як практично реалізуватиметься «будівельна амністія».

Заступник голови облдержадміністрації Сергій Сергієнко зазначив, що у будівельній галузі наразі відбуваються важливі зміни:

Як і країна в цілому перетворюється, так змінюються і процеси в будівництві. Це, в першу чергу, підкріплено новим містобудівним законодавством. Сьогодні ми говоримо про забезпечення відкритості і прозорості дозвільних процедур. Це має зупинити корупцію, через яку наразі галузь втрачає інвестиції. Ми зацікавлені, щоб бізнес, у тому числі й іноземний, заходив в область. Це дасть можливість для розвитку не лише економіки, а й соціальної сфери.

У тому, що зміни у будівельній галузі дозволять покращити інвестиційний клімат, переконані й інші учасники засідання. Начальник Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції в області Тетяна Андрєєва зазначила, що нововведення в законодавстві забезпечать новий рівень взаємодії з бізнесом та громадянами. ДАБІ переводить свою діяльність у публічну площину. Розпочала роботу онлайн-платформа «ПРОЗОРА ДАБІ» з розгляду дозвільних документів. За такого формату буде максимально впорядковано дозвільні процедури у будівництві й усунуто корупційні ризики.

«Будівельна амністія» теж матиме позитивний ефект для людей. Їм не доведеться сплачувати штрафні санкції. До того ж, ця амністія матиме безстроковий характер.

 

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації