back

Геннадій Зубко: Необхідно пришвидшити створення об’єднаних територіальних громад

24-09-2018 | 15:45

Маємо визначатися з кінцевим терміном добровільного об’єднання громад. Для цього треба провести консультації з усіма громадами, профільними асоціаціями місцевого самоврядування, міжнародними партнерами і всіма учасниками процесу. Можливо, дати ще один рік на цей процес. А далі прийматиметься рішення про адміністративне об’єднання громад згідно затверджених перспективних планів в обласних радах.

Про це зазначив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко під час форуму представників місцевого самоврядування «День діалогу з владою» у Тернополі.

Також урядовець наголосив на пришвидшенні прийняття Верховною Радою закону «Про засади адміністративно-територіального устрою України».

Якщо райдержадміністрація заважає ініціативним громадам пройти процес об’єднання і стати заможними і самодостатніми, ми будемо точково займатися цим питанням. На сьогодні 122 райони в Україні, де не сформовано жодної ОТГ. Хоча в 65 з них голови РДА працюють на своїх посадах з 2015 року, – сказав Геннадій Зубко і додав, що прийняття закону про засади адміністративно-територіального устрою, який вже підтримав профільний парламентський комітет, дасть можливість, попри відсутність конституційних змін, прибрати подвоєння повноважень персоналу і сформувати устрій з якісним сервісом.

Нагадаємо, що на Чернігівщині в усіх без виключення районах створені об’єднані територіальні громади. Нa сьогодні їх 38.

 

Читати також: Чернігівська область – третя в рейтингу Мінрегіону з децентралізації 

 

За матеріалами прес-служби
Віце-прем’єр-міністра України