back

Виїзне розширене засідання Колегії облдержадміністрації у Чернігівському районі

02-08-2012 | 16:30

2 серпня у Чернігівському районі пройшло виїзне розширене засідання Колегії облдержадміністрації.

Під час практичної частини заходу голова обласної державної адміністрації Володимир Хоменко, заступники голови облдержадміністрації, голови райдержадміністрацій оглянули реконструйоване картоплесховище, сільськогосподарську техніку та демонстраційні поля підготовки площ під посів ТОВ «Чернігівська індустріальна молочна компанія» у с. Шибиринівка.

ТОВ «Чернігівська індустріальна молочна компанія» є багатогалузевим господарством, яке спеціалізується в тваринництві – на молочному скотарстві, в рослинництві – на вирощуванні зернових та технічних культур. Підприємство обробляє сільськогосподарські угіддя землю на умовах оренди площею 16,5 тис. га. на території Роїщенської, Халявинської, Хмільницької, Пльохівської, Рудківської, Новобілоуської, Жукотківської та Левковицької сільських рад.

За словами голови облдержадміністрації, це господарство є зразком втілення в життя нових передових напрямків відродження рослинництва, яке за умови подальшого розвитку має всі перспективи стати прикладом поєднання використання новітніх технологій з соціальною відповідальністю за розвиток Чернігівського району.

«Вирощене на полі повинне дійти до споживача у готовому продукті. Вся додана вартість повинна залишитися в області, а отже за тваринництвом постає питання переробки. Тому попереду у керівників районів дуже багато системної роботи у цьому напрямку», - зауважив керівник області.

У с. Довжик учасники заходу ознайомилися з роботою ПрАТ «Чернігівське головне підприємство по племінній справі в тваринництві» та ходом будівництва І черги молочно-товарного комплексу.

Велика рогата худоба молочного напрямку продуктивності налічує у господарстві 411гол., з них 179 корів.

За період січень-червень вироблено 338 тонн молока, що на 70 тонн більше відповідного періоду минулого року.

З початку року вироблено 21 тонна м'яса великої рогатої худоби в живій вазі, що на 5 тонн більше відповідного періоду минулого року.

Господарство одне з перших в районі переходить на безприв’язне утримання худоби з застосуванням енергозберігаючих технологій з використанням для доїння корів у доїльному залі типу " Паралель".

Останнім об’єктом, який відвідали учасники заходу, став КЗ «Чернігівська обласна станція юних натуралістів» у м. Чернігів, де вони ознайомилися з організацією роботи закладу, оглянули навчально-дослідні ділянки, кімнати гурткової роботи та музей хліба.

Як зазначив Володимир Хоменко, перебування на обласній станції юних натуралістів має стати суттєвим поштовхом до відновлення діяльності такої важливої справи, як трудове навчання та виховання учнівської молоді. «Маю на увазі комплексний підхід до вирішення питання – це і науково-дослідницька робота, профорієнтація молоді, організація позашкільної та позаурочної зайнятості школярів.

У кожній школі необхідно відновити роботу з дещо забутої, але такої корисної справи, як діяльність навчально-дослідницьких ділянок, учнівських виробничих бригад, екологічних експедицій», - наголосив керівник області.

Прес-служба облдержадміністрації