06-09-2018 | 17:10
Малий та середній бізнес є основними наповнювачами місцевого бюджету. Однак, і саме МСП потребує підтримки.
Про шляхи покращення умов розвитку підприємництва в області говорили сьогодні на засіданні профільної координаційної ради за головування в.о. голови облдержадміністрації Юлії Свириденко.
Нагадаємо, Чернігівщина — пілотний регіон проекту FORBIZ, що покликаний допомогти створити та реалізувати стратегію розвитку МСП. Кілька місяців робочі групи з Чернігова та Ніжина напрацьовували її основні аспекти.
Читати також: У Чернігівській області впроваджується пілотна програма проекту FORBIZ
— Політика розвитку МСП має бути невід'ємною частиною політики регіонального розвитку. У рамках проекту напрацьовано кілька основних напрямків роботи. Зокрема мова йде про спрощення доступу суб’єктів господарювання до фінансово-кредитних ресурсів області; сприяння просуванню продукції місцевих товаровиробників на внутрішньому та зовнішньому ринках, приведення обсягів та напрямків підготовки кваліфікованих кадрів у відповідність з потребами економіки та ринку праці області. Суб’єкти підприємництва та особи, які бажають розпочати власну справу, потребують й інформаційно-консультаційної підтримки, поліпшення доступу до міжнародних ринків тощо, — зазначила заступник директора Департаменту економічного розвитку ОДА Світлана Полторацька.
Окрім того, вона детально пояснила, яким шляхом усе окреслене можна втілити в життя.
Найголовніше — всі запропоновані тези ще обговорюватимуться, а їх кінцевий варіант буде запропоновано як правки до вже діючої обласної Програми розвитку малого і середнього підприємництва на 2017-2020 роки.
— Необхідно напрацювати правки до «бюджетної сесії» (ред. сесії обласної ради, на якій затверджуватимуть видатки з бюджету на наступний рік).
Тішить, що до нашого регіону заходять європейські проекти підтримки МСП. Однак, перш за все, максимально ефективно в цьому сегменті мають працювати місцеві програми, — наголосила Юлія Свириденко.
Варто зазначити, що смисловим наповненням діючої програми підприємці задоволені. Бажає кращого лише її фінансова складова.
— Сьогодні влада Чернігівщини відкрита до діалогу з бізнесом. Вона розуміє наші проблеми і всебічно сприяє в їх вирішенні. Програма повинна напрацьовуватися, навіть якщо поки на всі пункти не вистачить коштів. Це буде документ з чітко визначеною метою, що вже досить важливо, — наголосив голова Чернігівського обласного об’єднання роботодавців «Сіверщина» Віктор Лазар. — До того ж маємо пам’ятати принцип «великий допомагає малому». Тобто потужний бізнес цілком може надавати інформаційну чи навіть інвестиційну підтримку МСП.
Принагідно, на засіданні очільник Агенції регіонального розвитку Чернігівської області Сергій Хоботня розповів про нові можливості співпраці, а також подякував підприємцям за допомогу в налагодженні діяльності установи.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації