back

Сергій Сергієнко: Споживачі мають отримувати безперебійне постачання електроенергії

30-08-2018 | 16:38

Питання безпечної експлуатації повітряних ліній електропередач, розташованих у лісових насадженнях, розглянули учасники наради, яку сьогодні, 30 серпня, провів заступник голови Чернігівської облдержадміністрації Сергій Сергієнко.

В обговоренні взяли участь керівники відповідних структурних підрозділів ОДА і територіальних підрозділів ЦОВВ, представники контролюючих органів та лісогосподарських підприємств, фахівці ПАТ «Чернігівобленерго».

На сьогодні актуальною проблемою залишається розчищення охоронних зон повітряних ліній електропередач від небезпечних дерев, які можуть пошкодити дроти та електроопори під час проходження циклонів зі шквальними поривами вітру, дощів та буревіїв.

Обстеження територій уздовж високовольтних ліній електропередач показали, що ширина існуючих просік не відповідає вимогам Правил охорони електричних мереж та Правил улаштування електроустановок і потребує розширення. Учасники наради висловили пропозиції щодо можливих шляхів розв’язання зазначеної проблеми.

– Розширити просіки уздовж електромереж технічно можливо, однак є юридичні складнощі, у тому числі пов’язані із земельними питаннями. Та це не має стати на заваді надання якісних послуг споживачам, – наголосив Сергій Сергієнко.

За результатами розгляду заступник голови облдержадміністрації доручив Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів ОДА розробити концепцію подальших спільних дій як у напрямку безпечної експлуатації повітряних електромереж, так і в питанні використання лісових насаджень.

Крім того, ПАТ «Чернігівобленерго» спільно з обласним управлінням лісового та мисливського господарства і ДП «Чернігівоблагроліс» необхідно провести додатковий огляд ліній електропередач щодо наявності аварійних дерев та забезпечити їх видалення до початку опалювального періоду.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації