back

Стартував третій конкурс МОН для молодих науковців

29-08-2018 | 16:08

МОН оголосило третій конкурс наукових робіт для молодих учених, на який передбачено 75,7 млн гривень, з них на продовження раніше розпочатих робіт закладено 52,7 млн грн, а на нові – 23 млн грн. Фінансування проектів переможців «третьої хвилі» почнеться з наступного року.

Участь у конкурсі можуть брати молоді вчені, які працюють або навчаються у вишах чи наукових установах, підпорядкованих МОН. Подати проекти їм потрібно до 20 вересня 2018 року через єдину інформаційну систему «Наука в університетах».

Проекти приймаються за такими пріоритетними напрямами, як: розвиток транспорту та військової техніки, енергоефективність, екологічно чисте виробництво, оновлення агропромислового комплексу, якісне медичне обслуговування, робототехніка, національна безпека, соціально-психологічна реабілітація учасників бойових дій тощо. Повний перелік тем наведений в наказі МОН.

Проект, що подається на конкурс, повинен мати тривалість виконання до 36 місяців. Його керівник мусить бути або кандидатом наук віком до
35 років, або докторантом (доктором наук) віком до 40 років. Граничний вік виконавців проекту – 35 років.

Початковий відбір проектів проводитимуть в самих університетах чи наукових установах, після чого подані роботи оцінюватиме Експертна рада МОН. На основі висновків Ради Конкурсна комісія МОН на чолі з Міністром Лілією Гриневич має до 10 грудня визначити переможців.

За інформацією МОН України