back

Зарплата лікарів Корюківського ЦПМСД зросла у 2 - 3 рази

21-08-2018 | 15:59

Реформування вітчизняної медицини передбачає запровадження принципу «гроші йдуть за пацієнтом», який поширюється лише на ті медичні заклади, що уклали договори із Національною службою здоров’я України.

На Чернігівщини першим уклав договір з НСЗУ Корюківський центр первинної медико-санітарної допомоги. І вже почав отримувати кошти відповідно до кількості людей, які підписали декларації з лікарями, та додатково — за пацієнтів, які проживають на території обслуговування, але ще не обрали лікарів. Для закладу це значно більше коштів, ніж він отримував за старою системою.

Передумовою того, що заклад став першим на Чернігівщині, стала віра у доцільність реформування галузі, — зауважує головний лікар Корюківського ЦПМСД Світлана Лещенко. — Тому я та лікарі, які працюють у нашому закладі, відвідували різноманітні тренінги та семінари щодо впровадження реформ, налагодили зв’язки із спеціалістами в Міністерстві охорони здоров’я. Крім того, ми знайшли спільну мову із місцевою владою, яка підтримала наші починання, бо основними вимогами були реєстрація в системі eHealth та отримання статусу комунального некомерційного підприємства. Тепер у фінансовому плані стало працювати легше.

Ми отримали другий транш від НСЗУ, кошти приходять вчасно й у повному обсязі. Їх виваженому розподілу приділяємо особливу увагу, – продовжує Світлана Лещенко. – Це заробітна плата, пальне, витратні матеріали, придбання обладнання тощо. У середньому заробітна плата медичного працівника зросла у 2-3 рази.

Світлана Лещенко запевняє: кошти, що надходять від НСЗУ, змушують медиків сумлінніше ставитися не тільки до обслуговування пацієнта, а й до профілактики захворювань, проведення оглядів та диспансеризації. А якщо фахівець, з яким підписано угоду, з якихось причин все ж таки не влаштовує пацієнта, він може переукласти її з іншим лікарем.

За інформацією Управління охорони здоров’я ОДА, до лідерських позицій у роботі з підписання декларацій наближаються також Менський та Новгород-Сіверський центри ПМСД, де підписано 60-65% декларацій.

 

За інформацією прес-служби Управління
охорони здоров’я Чернігівської облдержадміністрації