back

Хочете якісного медичного обслуговування? Швидше переходьте з «червоного» списку до «зеленого»

20-08-2018 | 15:17

До цього під час чергового брифінгу в облдержадміністрації закликав жителів області начальник Управління охорони здоров’я ОДА Петро Гармаш.

«Зелений» та «червоний» списки — назви умовні. У «зеленому» — пацієнти, які вже обрали сімейного лікаря та підписали з ним угоду про медичне обслуговування. У «червоному» — ті, хто зі своїм лікарем ще не визначився.

Чому варто поспішати з укладанням угод? Тому що від цього прямо залежить фінансування лікарняного закладу. За кожного з пацієнтів із «зеленого» списку Національна служба здоров’я України (НСЗУ) сплачує лікарняному закладу 370 гривень. До того ж ця сума зростає вчетверо, якщо людині ще немає шести років, у 2,2 разу — від 6 до 17 років, у 1,2 разу — від 40 до 64 років, удвічі, якщо пацієнт старший 65 років. Це так звані капітаційні ставки. А от за людину з «червоного» списку з бюджету виділяється лише 240 гривень і жодною копійкою більше.

Зрозуміло, що збільшення фінансування не лише сприятиме поліпшенню матеріально-технічної бази медустанов, а й зростанню заробітної плати лікарів, що очікувано позитивно відіб’ється на якості їх роботи та ставленні до пацієнтів.

У цьому, за словами Петра Гармаша, переконалися у Корюківському районі, де Центр первинної медико-санітарної допомоги першим в області уклав угоду та отримав пряме фінансування з Національної служби здоров’я України.

 

Читати також: Гроші пішли за пацієнтами: медичні заклади отримали фінансування за договорами з НСЗУ

 

До другої хвилі підписання договорів з НСЗУ потрапили ще 18 лікарняних установ області. Найбільша кількість декларацій припадає на Чернігівську міську лікарню №1, Ніжинський міський ЦПМСД, Чернігівську міську лікарню №2, Прилуцький міський, Чернігівський районний, Менський, Корюківський, Бахмацький та Борзнянський центри первинної медико-санітарної допомоги. Є серед лікарів і два підприємці – фізичні особи, які також уклали договори з НСЗУ і отримають відповідне фінансування з 1 жовтня поточного року.

Решта медичних закладів, щоб вийти на механізм прямих оплат вже з нового року, мають активізувати свою роботу з підписання договорів з пацієнтами, оскільки державна субвенція на медицину первинної ланки у бюджеті наступного року не планується.

Департамент інформаційної діяльності та
комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації.