back

Впровадження медреформи без розбудови інфраструктури первинної ланки неможливе, — Геннадій Зубко

15-08-2018 | 16:31

Реформа сільської медицини, яку ініціював Президент України Петро Порошенко, сьогодні є дуже вчасною й актуальною. Вона входить до загального пакету реформування всієї медичної галузі України. Впровадження цієї ініціативи, у першу чергу, має підвищити якість охорони здоров’я на первинному рівні в сільській місцевості, де проживає 33% українців. Уся медицина починається з первинки. Про це заявив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

За його словами, цей показник кількості сільського населення не є загальним по країні, оскільки на сході проживає 20% сільського населення, на заході України — понад 50%.

Впровадження медичної реформи без розбудови інфраструктури первинної ланки неможливе. Медична послуга не може бути диференційованою, наприклад, для Києва, чи віддаленого села. За всіма стандартами ВООЗ, первинна медицина має бути максимально наближеною до людей і бути якісною. Відстань до лікаря має складати не більше 1 години пішої ходи, або ж до 7 кілометрів. При цьому він має обслуговувати одну, максимум дві тисячі мешканців. Наголошую — мешканців, не пацієнтів, — зазначив Геннадій Зубко.

Віце-прем’єр-міністр підкреслив, що відправною точкою реформи первинної медицини була ревізія наявного майна і кадрового складу.

– Ще минулої осені ми проаналізували ситуацію із забезпеченням сільського населення лікарями, умови їхньої праці, наявність ФАПів або амбулаторій у населених пунктах, їхній стан. З’ясувалося, що 80% таких закладів не мають сьогодні навіть санвузлів, 75% – водопостачання. Щодо необхідної кількості лікарів — вони ніби є, але від необхідних 4,1 лікаря на 10 тисяч населення, ми наразі маємо показник у 3,3. І здебільшого вони сконцентровані в обласних і районних центрах, або у великих селах, — пояснив Геннадій Зубко і наголосив, що лікарів необхідно мотивувати працювати на селі (забезпечувати житлом та автотранспортом, створювати достойні умови праці).

 

Прес-служба Віце-прем’єр-міністра України