back

Мовою цифр: сфера зайнятості населення області у І півріччі цього року

06-08-2018 | 09:24

Департамент соціального захисту населення Чернігівської ОДА оприлюднив інформацію стосовно виконання в І півріччі цього року Програми продуктивної зайнятості населення Чернігівської області на 2018-2020 роки.

Так, на Чернігівщині в січні-травні на створені нові робочі місця працевлаштовані 3697 шукачів роботи (у юридичних осіб – 1091, у фізичних осіб – 2606). При цьому у зв'язку зі змінами в організації виробництва та праці звільнено 1996 осіб. Приріст – 1701 робоче місце.

За сприянням та направленням служби зайнятості області упродовж І півріччя отримали постійну роботу або ж повернулися до трудової діяльності 13 тисяч громадян, у тому числі 5,5 тисячі офіційно безробітних. 10 осіб отримали всю належну їм допомогу по безробіттю одноразово та започаткували власну справу.

Значна увага приділялася перепідготовці та підвищенню кваліфікації безробітних громадян. Понад одна тисяча осіб проходили професійне навчання. 47 осіб за індивідуальними програмами оволодівали робітничими професіями, 998 підвищували кваліфікацію, стажуючись безпосередньо на робочих місцях.

У зоні особливої уваги – особи, які потребують соціального захисту і не здатні на рівних конкурувати на ринку праці. У всіх базових центрах зайнятості діють індивідуальні плани робіт безпосередньо з кожним громадянином «квотної» категорії. Упродовж півріччя до активних програм залучені 3,6 тисячі таких безробітних (працевлаштовані 1,8 тисячі осіб, навчені новим професіям 342 безробітних, залучені до громадських та тимчасових робіт 1,5 тисячі).

В області триває реалізація бюджетної програми із соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції та постраждалих учасників Революції Гідності. У 2018 році на профнавчання особам зазначених категорій передбачено 1 мільйон гривень, з яких уже профінансовано 606 тисяч.

З початку цього року місцевими управліннями укладено 18 договорів на навчання 108 учасників АТО. Ведеться активна робота щодо надання соціальних послуг демобілізованим військовослужбовцям, які повернулися із зони АТО та не мають роботи. Так, 72 особи отримали роботу, 6 пройшли професійне навчання та перенавчання, 24 залучені до тимчасової зайнятості протягом.

Здійснювався державний нагляд і контроль за дотриманням діючого трудового законодавства. Управлінням Держпраці в області здійснено 129 контрольних заходів, у ході яких вивчалися питання неоформлених трудових відносин та легалізації заробітної плати. У результаті виявлено 20 роботодавців, які використовували найману працю 150 осіб без належного оформлення трудових відносин. Зокрема, на 13 суб’єктів господарювання накладені фінансові санкції на загальну суму 12,2 мільйона гривень.

 

Довідково. За даними Держстату, в області за І квартал 2018 року (в порівнянні з аналогічним періодом 2017 року) чисельність безробітних громадян зменшилась з 56 тисяч до 52,6 тисячі осіб. Відповідно рівень безробіття скоротився з 12 до 11,3% економічно активного населення.

Рівень зайнятості осіб у віці 15-70 років збільшився з 54 до 55,3 %.

 

За матеріалами Департаменту соціального захисту
населення Чернігівської облдержадміністрації