back

Питання погашення заборгованості із заробітної плати в області  обговорили в облдержадміністрації

24-07-2012 | 14:33

24 липня   перший заступник голови облдержадміністрації  Станіслав Прокопенко провів засідання  тимчасової комісії з питань  погашення заборгованості із заробітної плати,  пенсій, стипендій та інших  соціальних виплат.

Звертаючись  до присутніх, Станіслав Прокопенко  зазначив, що протягом першого півріччя  поточного року органам виконавчої  влади  спільно з соціальними партнерами на місцях та контролюючими органами вдалося дещо поліпшили ситуацію з виплати заробітної плати та погашення заборгованості з неї. 

Як зазначив заступник голови облдержадміністрації, за попередніми статистичними даними загальна сума заборгованості із виплати  заробітної плати найманим працівникам підприємств, установ, організацій області (з урахуванням економічно неактивних підприємств) з початку цього року зменшилась на 2,4 млн грн або на 11,8 % і на 01.07.2012 склала 17,7 млн грн, у т.ч. працівникам  економічно активних підприємств – 7,6 млн гривень. 

Більш детально  про стан ситуації в області присутніх поінформувала начальник головного управління праці та соціального захисту  населення Лариса Юрченко. 

Так, за її словами, на початок липня поточного року повністю ліквідовано заборгованість із виплати заробітної плати у 13-ти районах області (Бобровицькому, Варвинському, Коропському, Корюківському, Куликівському, Менському, Ніжинському,  Н.-Сіверському, Носівському, Прилуцькому, Сосницькому, Срібнянському, Талалаївському), ще в 4-х районах (Бахмацькому, Борзнянському, Козелецькому, Щорському) погашено заборгованість працівникам економічно активних підприємств, у 17-ти районах та місті Прилуки погашено борги у промисловості

Найбільшим боржником у промисловості є ВАТ «Чернігівський завод радіоприладів «ЧеЗаРа», на якому на 1 липня залишалося  2,7 млн грн боргів. Хоча з початку року сума боргу на підприємстві скоротилася майже удвічі, що дає можливість сподіватися на вирішення проблеми щодо виплати заборгованості із заробітної плати та недопущенні її виникнення в подальшому. 

У сфері будівництва ситуація теж залишається нестабільною. Найбільшими боржниками є ВАТ «Чернігівбуд» та його структурні підрозділи,  ПАТ «Будівельна компанія "Домобудівник", дочірнє підприємство «Чернігівнафтогазгеологія» НАК «Надра України» та його структурні підрозділи. 

Як зазначалось на нараді, проблемним залишається питання погашення заборгованості із виплати заробітної плати працівникам підприємств державного сектору економіки, які знаходяться в управлінні центральних органів влади. Станом на 1 липня сума боргу на державних підприємствах склала 2,5 млн грн (13,9 % від загальної суми). 

Найбільшими боржниками серед державних підприємств залишаються: ПАТ «Хімтекстильмаш» та його структурний підрозділ дослідний завод,  Чернігівторф та його філії.

На підприємствах комунальної форми власності заборгованість із виплати заробітної плати впродовж червня зменшилася у 3,8 раза або на 354,7 тис. грн, однак на початок липня 125,3 тис. грн залишаються невиплаченими. Це борги по двох підприємствах,  які виникли у червні (у Райсількомунгоспі Чернігівської районної ради та Водоканалі Ріпкинського району). За даними моніторингу місцевого управління 9 липня Ріпкинським комунальним підприємством «Водоканал» борги погашено. 

У   загальній  структурі заборгованості  більш,  ніж  половина, а це 10,1 млн грн або 57,2 %, припадає на економічно-неактивні підприємства, причому найбільшу частку з них складають підприємства-банкрути, борги по яких на початок липня становили 7,4 млн грн. Серед цієї категорії підприємств найбільшими боржниками є Прилуцький завод «Білкозин», Чернігівський завод будівельних матеріалів, Ніжинські лабораторії скануючих пристроїв.

За словами  членів тимчасової комісії з питань  погашення заборгованості із заробітної плати,  пенсій, стипендій та інших  соціальних виплат, основними причинами існування заборгованості із заробітної плати  залишаються значна прострочена кредиторська та дебіторська заборгованість підприємств - боржників, низький рівень претензійно-позовної роботи, відсутність своєчасних розрахунків за держзамовленням, неоперативне та неефективне застосування процедур реструктуризації, санації та банкрутства.

В ході роботи, учасники засідання заслухали також інформації представників підприємств-боржників міст Чернігова і Прилуки щодо роботи в напрямку забезпечення найскорішої ліквідації заборгованості із виплати заробітної плати їх працівникам та заходи, які вживаються місцевими Комісіями щодо поліпшення ситуації.

Підсумовуючи засідання, Станіслав Прокопенко наголосив на необхідності напрацювання додаткових механізмів для вжиття  конструктивних заходів  по  виправленню ситуації в найкоротший термін.

За результатами засідання прийнято протокольне рішення.

Управління у справах преси
та інформації облдержадміністрації