back

Без граничного терміну: захист вразливих категорій населення та недопущення зниження соціальних стандартів і гарантій

27-07-2018 | 08:53

Такі завдання на наступне півріччя та основні пункти роботи першої половини 2018 року для органів соціального захисту населення.

Про те, що вже зроблено, говорили на засіданні Колегії Департаменту соціального захисту населення ОДА вчора, 26 липня. Участь у заході взяли генеральний директор Директорату сім’ї та соціальної підтримки населення Міністерства соціальної політики України Віталій Музиченко, заступник голови облдержадміністрації Наталія Романова. Звітував начальник обласного відомства Олег Русін.

Про роботу

Відповідно до моніторингу профільного відомства, в області у січні-травні 2018 року на створені нові робочі місця працевлаштовано 3697 осіб, з них у юридичних осіб – 1091 особа та у фізичних осіб – 2606 (70,5 %).

При цьому, у зв'язку зі змінами в організації виробництва та праці звільнено 1996 осіб. Реальний приріст становить 1701 робоче місце.

В області зареєстровано 4778 примірників колективних договорів. Здійснюються заходи щодо подолання заборгованості із заробітної плати.

Читати також: «Чексіл» планує розрахуватися з боргами за спожиту електроенергію до кінця року

Про підтримку вразливих верств населення

Станом на 1 липня в органах соціального захисту населення області державні соціальні допомоги отримували 61,2 тисячі осіб. На виплату усіх видів державних допомог нараховано понад 598 мільйонів гривень.

Для забезпечення санаторно-курортними путівками за рахунок коштів державного бюджету на обліку перебуває 628 осіб із числа учасників АТО.

На утримання інтернатних установ упродовж 6 місяців спрямовано понад 58 мільйонів гривень, що на 28,9% більш відповідного період 2017 року.

Про територіальні центри соціального обслуговування

24 установи (станом на 1липня) нараховує мережа територіальних центрів соціального обслуговування районного рівня. На їх утримання спрямовано понад 81 мільйон гривень, що на 9,3 мільйона більше, ніж у 2017 році.

Упродовж січня-червня підпорядкованими розпорядниками бюджетних коштів успішно проведено 705 допорогових закупівель товарів, робіт і послуг із використанням системи електронних закупівель ProZorro. Економія коштів – 12,6% від заявленої на торги суми.

***

Про реалізацію реформ, зокрема й монетизацію пільг, говорив Віталій Музиченко. На його переконання, для створення ефективних механізмів у сфері надання послуг соціального захисту варто дослухатися до проблем на місцях.

Україна крокує шляхом змін. Наразі вноситься чимало правок у закони. Зокрема щодо захисту постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. Ми маємо оперативно на них реагувати. Посиленої роботи потребує і питання погашення боргів із заробітної плати. До слова, оплата послуг самих працівників соціальної сфери теж бажає кращого, — наголосила Наталія Романова.

Принагідно заступник голови ОДА вручила почесні відзнаки.

За багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм та з нагоди Дня Конституції України Почесною грамотою облдержадміністрації нагороджено Ольгу Кульгейко, начальника відділу адресних соціальних виплат Департаменту соціального захисту населення ОДА; Подяку голови облдержадміністрації отримала Людмила Дохтаренко, головний спеціаліст відділу у справах осіб з інвалідністю зазначеного Департаменту.

Директора Департаменту соціального захисту населення ОДА Олега Русіна відзначено Почесною грамотою обласної ради з врученням нагрудного знаку.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
Чернігівської облдержадміністрації