back

Про захист прав та інтересів дітей – на тренінгу для працівників служб у справах дітей об’єднаних територіальних громад

19-07-2018 09:34

У процесі реформування системи місцевого самоврядування і створення ОТГ на виконавчі комітети сільських, селищних та міських рад як органів опіки та піклування передано значний обсяг повноважень стосовно захисту прав та інтересів дітей. Практична реалізація цих завдань забезпечується службами у справах дітей, які мають функціонувати на території громад.

Для спеціалістів таких новостворених служб два дні поспіль у Чернігові тривав тренінг «Механізми захисту прав та інтересів дитини». Представники офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Олена Чорна та Валентина Михайленко навчали, як приймати рішення в найкращих інтересах дитини.

Начальник Служби у справах дітей обласної державної адміністрації Людмила Зеленько наголосила на важливості професійного підходу до вирішення всіх питань, пов’язаних із захистом прав та інтересів дітей, адже за кожним рішенням – життя конкретної дитини.

У ході заходу висвітлені основі положення міжнародного та національного законодавства у сфері охорони дитинства, підстави надання дітям статусу дитини-сироти й дитини, позбавленої батьківського піклування, та постановки та облік дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах. Також мова йшла про форми влаштування таких дітей, порядок розв’язання спорів між батьками щодо участі у вихованні та визначенні місця проживання дітей тощо.

Під час практичних завдань, складених на основі звернень громадян до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, учасники навчання мали можливість проаналізувати ситуації, визначити алгоритм дій органів опіки та піклування, спрямованих на захист прав дітей.

Учасники тренінгу також отримали компетентні консультації та поради щодо розв’язання складних ситуацій, які виникають у практичній діяльності.

Тренінг проводився в рамках реалізації проекту «Сприяння діяльності Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини на регіональному рівні», який реалізовується у співпраці Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини з Програмою розвитку ООН в Україні.

 

Довідково. У складі виконавчих органів сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад Чернігівщини розпочали функціонування 17 служб у справах дітей: Носівська, Ічнянська, Менська, Остерська та Батуринська міські, Коропська, Любецька, Лосинівська селищні та Мринська, Вертіївська, Плисківська, Кіптівська, Малодівицька, Линовицька, Іванівська, Кіптівська, Височанська сільські.

 

 

За матеріалами Служби у справах дітей
Чернігівської облдержадміністрації

 

Останні новини

Анонси

 

 

 

Погода