18-07-2018 | 10:26
До 20 липня цього року кожен може проголосувати за нові пріоритети Уряду України в рамках реалізації міжнародної Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» на найближчі два роки.
Винесені на голосування пропозиції до плану дій з впровадження в Україні Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» були попередньо напрацьовані представниками інститутів громадянського суспільства, органів виконавчої влади, робочими групами Координаційної ради з питань реалізації в Україні Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд».
Залучилися до обговорення Ініціативи й представники громадськості з Чернігівської області під час експертної он-лайн зустрічі, яку 10 травня провів Секретаріат Кабінету Міністрів.
Пропозиції, зокрема, стосуються розкриття даних про будівництво інфраструктурних об’єктів, забезпечення відкритості продажу публічних активів та арештованого майна, створення системи «Прозорий бюджет», верифікації інформації про кінцевих бенефіціарних власників, надання громадянам вільного доступу до екологічної інформації. Акцент також на розкритті даних видобувних галузей, створенні он-лайн платформи для взаємодії з інститутами громадянського суспільства, забезпеченні відкритості у сфері освіти тощо.
За рекомендаціями Керівного комітету Ініціативи, до плану дій мають увійти до 15 зобов’язань.
Увага! Обрати із запропонованого переліку зобов’язань 15 пріоритетних можна за посиланням.
Довідково. Ініціатива «Партнерство «Відкритий Уряд» спрямована на об’єднання зусиль урядів та громадянського суспільства для створення позитивних змін у житті громадян.
Ініціатива започаткована на сесії Генеральної Асамблеї ООН у вересні 2011 року лідерами 9 організацій громадянського суспільства та 8 урядів (Бразилія, Індонезія, Мексика, Норвегія, Філіппіни, Південна Африка, Великобританія та США). Станом на 1 липня цього року до Ініціативи приєднались уже 75 країн та 17 субнаціональних урядів.
У рамках реалізації Ініціативи уряди країн-учасниць спільно з громадянським суспільством розробляють та реалізують дворічні національні плани дій. Кожен план дій повинен містити конкретні, амбітні зобов’язання, спрямовані на удосконалення прозорості, підзвітності та громадської участі.
Україна є членом Ініціативи з 2011 року. За цей час Урядом спільно з органами влади на місцях та громадянським суспільством реалізовано 2 дворічні плани дій, виконання третього плану триває. У рамках реалізації попередніх планів дій запроваджено державне фінансування політичних партій, доступ до відкритих даних та архівів комуністичного режиму, Єдиний веб-портал використання бюджетних коштів, систему електронних публічних закупівель «ProZorro», електронні петиції, ЕІТІ стандарти, електронні декларації тощо.
Секретаріат Кабінету Міністрів України