05-07-2018 | 14:08
Незабаром в Україні відзначатиметься 1030-річчя хрещення Київської Русі-України. План обласних заходів з цього приводу обговорили сьогодні, 5 липня, на черговому засіданні обласної ради Церков та релігійних організацій, яке провела заступник голови Чернігівської ОДА Наталія Романова.
– Відзначення річниці хрещення має на меті повернення українцям історичної пам’яті. Ми маємо ще раз наголосити на тому, що наша країна і наш народ мають древню духовну історію і культуру, що саме з Києва світло Христової віри поширилося по всій Русі. А Чернігів став другим в Україні містом, куди прийшло християнство, – зазначила Наталія Романова і додала, що ця подія є особливо важливою в духовному житті області і всієї країни у той час, коли керівництво держави веде велику роботу щодо проголошення в Україні Єдиної Помісної Автокефальної Української Церкви.
Її думки розділили й представники різних релігійних конфесій, присутні на заході. Вони висловили свою позицію в підтримку єдиної української церкви, вважаючи такий крок відновленням історичної справедливості та шляхом до єднання країни.
Також представники релігійних громад говорили про те, що Чернігівщина може слугувати прикладом того, як на одній території толерантно співіснують різні духовні напрямки, між якими існує діалог, як дотримується свобода віросповідання. Це, у тому числі, відбувається завдяки розумінню і підтримці з боку органів влади.
Підтвердженням цього є, зокрема, спільна релігійна хода за сім’ю та життя, запланована на 11 серпня з нагоди відзначення 1030-річчя хрещення – значної події для більшості віруючих Чернігівщини. Адже на сьогодні в області зареєстровано 950 релігійних громад 29 конфесій, течій і напрямків, з яких 98,5% є християнськими.
Основний же акцент на сьогоднішньому засіданні був зосереджений на нагальній потребі відроджувати позитивний імідж родини, виховувати у громадян сімейні цінності. Про це говорили практично всі виступаючі.
Наталія Романова звернулася до священнослужителів, аби вони і надалі допомагали органам влади в питаннях попередження дитячого сирітства, розвитку альтернативних форм сімейного виховання, реформуванні інтернатних закладів, вирішенні інших актуальних проблем.
Також присутні висловили деякі конкретні пропозиції до плану відзначення 1030-річчя хрещення, щоб ця подія була відзначена в області на достойному рівні і продемонструвала єдність влади, релігійних організації та громадськості щодо важливості утвердження духовності та моральних принципів.